З 12 по 14 листопада 2021 року Миколаївським обласним Центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді спільно з Українським державним центром національно-патріотичного виховання краєзнавства і туризму учнівської молоді в режимі онлайн проведено ХІІ Всеукраїнську краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Традиційно конференція проходила у два етапи – заочний та очний. На перший етап одного з найбільш представницьких дитячих краєзнавчих форумів України надійшло понад 150 робіт. За результатами їх розгляду оргкомітетом відібрано та запрошено до участі в очному етапі 103 учасники з 19 областей України, в тому числі Запорізької. Конференція працювала у шести секціях за відповідними тематичними напрямками: «Культура рідного краю та музейна справа», «Історичне краєзнавство», «Географічне краєзнавство та геологія», «Археологічне краєзнавство», «Екологічне краєзнавство», «Етнографічне краєзнавство». До керівництва секціями долучились науковці провідних закладів вищої освіти культурно-освітніх установ, відомі краєзнавці, фахівці.

Діти із задоволенням презентували свої пошукові роботи, слухали ровесників, обмінювалися думками щодо проблем минулого і сьогодення, шукали шляхи для збереження народних традицій, звичаїв та обрядів, знайомили з новими краєзнавчими об’єктами, непересічними постатями, цікавими, а часто – трагічними, долями людей, привертали уваги до різноманітних екологічних проблем, пам’яток історії та культури і природних об’єктів, які потребують збереження й охорони.

Три дні роботи конференції виявили живий інтерес та продемонстрували практичну значущість досліджень юних краєзнавців та їх педагогів. Керівники секцій одностайно відмітили високий рівень досліджень, здійснених юними пошуковцями, окремо наголосивши на дійсно кропітливо проведеній роботі, результатом якої стане збірник матеріалів конференції, та висловили побажання не зупинятися на досягнутому. І, незважаючи на те, що безпосередня робота конференції проходила на платформі ZOOM, у всіх учасників сформувалось стійке враження спільності, близькості один до одного, включеності у загальну справу дослідження і популяризації рідного краю.

Запорізьку область представляли:

Дубовик Владислава, Стецюн Аріна, учениці 6 класу Олексіївського ОЗЗСО Смирновської сільської ради, вихованки  гуртка «Музеєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Стецюн Т.І.);

Гончар Софія,учениця 8 класу гімназія № 3 «Сузір’я», м. Бердянськ, вихованка гуртка «Етнографічне краєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Бєлінська О.С.);

Рябовол Станіслав, учень 10 класу Більмацького спеціалізованого ЗЗСО «Інтелект» Більмацької селищної ради, вихованець гуртка «Історичне краєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Мальована О.В.);

Андрося Яна, Задорожня Діана, Лагода Надія, учениці 8 класу Філії Великобілозерського НВК ЗОШ №3, вихованки гуртка «Юні екскурсоводи» КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Орел А.В.).

За результатами заходу юні краєзнавці отримають сертифікат учасника та збірник матеріалів конференції, а найкращі, на думку керівників секцій, доповідачі відзначені сертифікатом на право друку у збірнику кращих робіт ХІІ Всеукраїнської краєзнавчої конференції «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

0108020304060705