27 жовтня 2021 року відділом краєзнавства та патріотичного виховання комунального закладу «Запорізький обласний  центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено обласний семінар-нараду щодо Всеукраїнського огляду музеїв при закладах освіти та Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів, який пройшов в онлайн-форматі на платформі «Google Meеt».

У семінарі взяли участь керівники органів управління освітою та педагогічні працівники, які здійснюють безпосереднє керівництво роботою музеїв, а також всі ті, хто цікавиться музеями при закладах освіти (близько 80 осіб).

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор КЗ «Центр туризму» ЗОР Олександр Романчук, який наголосив на актуальності та важливості функціонування музеїв при закладах освіти.

Про сучасний музей закладу освіти в системі національно-патріотичного виховання учнівської молоді у своєму відеозверненні розповів заступник директора Департаменту – начальник управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної та вищої освіти Віктор Захарчук.

Далі, згідно з програмою семінару, методистка відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР Ольга Новаковська ознайомила учасників із особливостями проведення Всеукраїнського огляду музеїв при закладах освіти у 2021-2022 н.р., умовами і порядком присвоєння звання «Зразковий музей» та акцентувала увагу на питанні «Дотримання державної політики у сфері діяльності музеїв історичного профілю при закладах освіти».

Щодо аналізу участі Запорізької області у Всеукраїнських оглядах музеїв при закладах освіти та Всеукраїнських конкурсах екскурсоводів, виступив  завідувач відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР Дмитро Янущенко.

Також розглядалося питання про особливості проведення Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів» у 2021-2022 н.р. Методистка відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР Ольга Новаковська розповіла про профілі музеїв, які беруть участь цього року: військово-історичні, етнографічні та музеї історії освіти (історії закладу освіти).

По закінченню завідувач відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР Дмитро Янущенко підвів підсумки роботи семінару.

Учасники семінару-наради після проходження відповідного тестування зможуть отримати сертифікати.

З матеріалами семінару-наради можна ознайомитися за посиланням: surl.li/ankmv

gh87925343gh87925340gh87925342gh87925341gh87925345gh87925346gh87925344gh87925347