29 жовтня 2021 року туристсько-спортивним відділом комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено засідання обласного методичного об’єднання туристсько-спортивного профілю, яке відбулося в онлайн-форматі на платформі Google Meеt.

У роботі методичного об’єднання взяли участь вчителі та керівники гуртків, методисти закладів освіти, які працюють у напрямку спортивного туризму та орієнтування з учнями, це близько 60 педагогів з міст Запоріжжя, Бердянська, Василівки, Вільнянська, Гуляйполя, Енергодара, Мелітополя, Оріхова, Приморська, Токмака, Більмацької, Веселівської, Михайлівської, Розівської, Чернігівської, Якимівської селищних рад та Малинівської сільської ради Запорізької області.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор КЗ «Центр туризму» ЗОР Олександр Романчук, який окреслив сучасні тенденції розвитку позашкільної освіти в нашому регіоні та в Україні в цілому.

Учасники методичного об’єднання познайомились з відносно молодим напрямком спортивного орієнтування – трейл-орієнтуванням, про яке змістовно розповіла керівник гуртка Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму, майстер спорту України зі спортивного орієнтування, автор навчальних програм зі спортивного орієнтування Марина Наровлянська.

Після чого детально розглянули перспективи розвитку спелеотуризму  та туристські можливості України щодо організації спелеологічних походів й експедицій з учнями, на яких зупинився завідувач відділу краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР, голова обласної дитячої маршрутно-кваліфікаційної комісії Дмитро Янущенко.  В продовження цієї теми керівник гуртків КЗ «Центр туризму» ЗОР Владислав Кроль поділився своїми напрацюваннями щодо організації з учнями спелеологічного походу 3 ступеня складності Поділлям.

Керівники гуртків  КЗ «Центр туризму» ЗОР Сергій Некрасов і Тетяна Жиленко докладно проаналізували досвід підготовки та участі збірних команд Запорізької області у всеукраїнських змаганнях зі спортивного орієнтування впродовж останніх трьох років.

Далі, згідно з програмою семінару, завідувачка туристсько-спортивного відділу Анна Доценко детально зупинилася на особливостях проведення нового заходу – обласного онлайн-фестивалю учнівської молоді «Промені весни», який спрямований на популяризацію туристсько-краєзнавчого руху учнівської молоді у Запорізькій області.

Методистка туристсько-спортивного відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР Світлана Бебешко ознайомила учасників із змінами у нормативних документах зі спортивного туризму – Правилах змагань зі спортивного туризму та Технічних регламентах проведення спортивних змагань зі спортивного туризму, затверджених у 2021 році.

У другій половині засідання учасники методичного об’єднання опрацювали регламенти проведення обласних туристсько-спортивних заходів за напрямками: пішохідний, гірський, вело та водний туризм, спортивні туристські походи, спортивне орієнтування.

Педагоги області активно долучилися до обговорення і внесли свої пропозиції щодо організації туристсько-спортивної роботи з учнівською молоддю у 2022 році.

Screenshot_2Screenshot_7Screenshot_20Screenshot_25Screenshot_26Screenshot_28