27-28 листопада 2021 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено ХІIІ обласну туристську конференцію – захист звітів про туристський спортивний похід учнівської та студентської молоді.

Конференція проходила в онлайн режимі на платформі додатку Google Meet. Захід зібрав юних спортсменів-туристів, які презентували свої досягнення перед широким загалом однодумців, обмінялися досвідом підготовки та подолання маршрутів спортивного туризму, розширили свої знання з історії, культури, природи рідного краю.

Свої звіти на конференції захищали 52 учасники із закладів освіти міст Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Енергодара, Токмака, Вільнянська, Приморська, Поліг, Веселівської, Михайлівської, Розівської, Чернігівської та Якимівської селищних рад, Михайло-Лукашівської та Смирновської сільських рад Запорізької області.

Під час конференції доповідачами був презентований 31 звіт про туристські спортивні походи, здійснені групами учнівської та студентської молоді у 2020/2021 навчальному році. З них 2 звіти про походи ІІІ категорії складності, 4 звіти – про походи ІІ категорії складності, 2 звіти про походи І категорії складності, а також 23 звіти про ступеневі туристські спортивні походи учнівської молоді. За видами туризму цього року були представлені пішохідні (25 походів), водні (4 походи), спелео (1) та велосипедні (1) походи.

Спортивні туристські походи є ефективним засобом формування всебічно розвиненої особистості та національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Під час участі у таких походах учні розширюють і поглиблюють своє знання історії, природи та традицій Запорізького краю й України в цілому.

Також туристські походи загартовують дух і тіло, адже під час походу діти долають чимало природних перешкод: круті підйоми і спуски, кам’янисті осипи, заболочені ділянки, зарості ялівцю і переправи через річки. Під час проходження маршрутів першого ступеня складності наймолодші учасники конференції подолали від 30 до 50 км, а більш досвідчені спортсмени – учасники категорійних походів від 100 до 190 км по пересіченій місцевості пішки, на велосипедах або туристичних байдарках і катамаранах в залежності від обраного виду туризму.

Члени журі відмітили стабільно високу якість підготовки презентацій та доповідей учасників, а також визначили найкращі доповіді у кожній номінації.

Переможцями конференції за номінаціями стали:

серед пішохідних походів:

1 ступінь складності – Кривицька Діана, Пологівський р-н (керівник Горулько С.С.);

2 ступінь складності – Регуш Олександра, Матвейко Тетяна, м. Бердянськ (керівник Іванова Л.О.);

3 ступінь складності – Писанець Артур, Грибова Аліна, м. Бердянськ (керівник Данилюк Т.В.);

І категорія складності – Вініченко Юлія, Смірнова Аліна, м. Токмак (керівник Калінін Є.Г.);

ІІ категорія складності – Нікіфоренко Сергій, Черкас Марія, м. Бердянськ (керівник Лазаренко Є.В.);

ІІІ категорія складності – Височина Дар’я, Таран Іоан, м. Вільнянськ (керівник Рогатіна Я.О.);

серед водних походів:

І категорія складності – Яковченко Аліна, Бірюк Павло, м. Запоріжжя (керівник Некрасов С.А.);

ІІ категорія складності – Хмелевська Софія, м. Запоріжжя (керівник Кроль В.В.);

ІІІ категорія складності – Матвєєв Владислав, м. Запоріжжя (керівник Стельмах О.В.);

серед велопоходів:

ІІ категорія складності – Калугіна Наталя, м. Запоріжжя (керівник Стельмах О.В.);

серед спелеопоходів:

3 ступінь складності – Хмелевська Софія, м. Запоріжжя (керівник Кроль В.В.).

Вітаємо переможців і бажаємо всім учасникам конференції нових цікавих маршрутів, добра та миру!

010203040506070809