14 жовтня всі християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва та День захисників та захисниць України.

Учні комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» мають великий багаж знань з даної теми, бо кожен з них  чув і багато чого знає про козаків.

Але завдяки проведенню в закладі цілого ряду заходів, вони ще раз переконалися у тому, що унікальність історії нашого народу в тому, що в козацтві виявлявся волелюбний дух предків, адже саме козаки творили   нашу історію, і зараз кожен з нас усвідомлює, що не тільки причетний до неї, а й відповідальний за її майбутнє.

Напередодні свят у класних колективах були проведені години спілкування на тему «Нащадки козацької слави», під час яких класні керівники познайомили учнів з історією свята «День захисників та захисниць України» та пригадали традиції мужнього українського козацтва, а у шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка «Куточок маленького українця» та проведено святковий мікс для учнів 9-11 класів «Захисники України – це гордість, надія й оберіг держави».

Учні старших класів переглянули  художній фільм «Захар Беркут» (2019 року, режисери:  Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн), після чого відбулося активне обговорення.  Байдужих до екранізації роману І.Франка не виявилося, адже мужність, звитяга, розум та національна слава наших предків червоними нитками вписана на сторінках української історії.

Протягом дня учням та учителям школи дарувала радість виставка малюнків та плакатів «14 жовтня – потрійне свято українців», яку підготували учні 6-В класу.

Традиційним вже стало епістолярне звернення наших вихованців до воїнів. Так, учениця 8-Г класу Супрунова Анастасія у своїх листах висловила подяку воїнам за щасливе життя в Україні.

14 жовтня має бути святим днем не тільки для  віруючих, але й для всіх громадян України, бо ми не повинні бути байдужими до минулого рідного краю. Радісно, що українська молодь береже історичну пам’ять народу і популяризує його традиції.    

Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу.