Школа – це модель майбутнього суспільства. Основи громадського становлення та демократії, ключові компетентності формуються з дитячих років. Яскравим прикладом розвитку лідерського потенціалу та організаторських здібностей підростаючого покоління, креативного і критичного мислення, застосування отриманих знань у різних ситуаціях, уміння співпрацювати в команді, а також здатність до самореалізації, саморозвитку та прояву своїх можливостей у різних сферах життя є діяльність самоврядування здобувачів освіти Запорізької школи-інтернату  «Козацький ліцей».

З початком нового навчального року розпочалися зміни в управлінні дитячо-юнацькою організацією (ДЮО) «Коло ініціативних шукачів» («КІШ») ліцею.

Коли сформувалося самоврядування класів-куренів, відбулося засідання Малої та Великої козацьких рад –  обирали старшину «КОШу».

27 вересня 2021 року на Малому та Великому колах самопрезентувалися лідери дитячо-юнацької організації «Козацького ліцею».

Команда лідерів склала присягу та дала обіцянку сумлінно виконувати свої обов’язки і бути гідним прикладом для наслідування.

Отож очолює самоврядування здобувачів освіти Тонковська Вероніка та її помічниця – писар Нерезова Вікторія, які здійснюють загальне керівництво «КОШем», координуючи роботу 7-ми осередків.

Товмач Горенчук Надія є керівницею осередку «Стежками знань». Займається моніторингом успішності кожного класу-куреню. Співпрацює з курінними товмачами, які працюють над питанням підвищення якості навчання. Відповідає за висвітлення інформації про здобутки в навчанні учнів на Великому та Малому колах щомісяця протягом навчального року. ЇЇ заступниця – Бондаренко Юлія.

Кошова бунчужна Бабенко Кіра допомагає залучати молодь до творчості, активної участі у всіх заходах, конкурсах ліцею; відповідає за оформлення стендів, разом зі своєю заступницею Горощук Еммою організовує творчу ініціативну групу для оформлення сцени актової зали до свят, співпрацює з педагогом-організатором. Є керівницею осередку «Традиції і творчість».

Осавул «КОШу» Хомицька Ілона разом зі своєю помічницею Ратош Катериною тримають на контролі поведінку, дисципліну і порядок здобувачів освіти на уроках та під час перерв, контролюють якість чергування учнями по школі; відповідають за ведення щоденників Честі; координують роботу осередку «Козацька доблесть».

Обозна Дударь Анастасія є керівницею осередку «Затишок і комфорт». Разом з Рибаченком Олександром, заступником, здійснює рейди-перевірки чистоти класних кабінетів і спальних кімнат (щочетверга) спільно з медичною сестрою закладу освіти; організовує рейди-перевірки зовнішнього вигляду ліцеїстів.

Хорунжий Мілейко Ростислав відповідає за допомогу в підготовці й проведенні спортивних заходів (змагань, естафет, конкурсів, турнірів тощо); активно співпрацює з інструктором із фізичної культури. Керівник осередку «Козацький вишкіл». Заступник кошового хорунжого – Карпенко Ігор.

Шафар Єнальєв Дмитро слідкує за станом збереження шкільних підручників (два рази на рік здійснює рейди-перевірки стану їх збереження); залучає усіх представників ДЮО «КІШ» до участі в різноманітних бібліотечних заходах, виставках; активно співпрацює з бібліотекарем закладу освіти. Координує роботу осередку «Кобзарі». Заступник – Бадун Сергій.

Скарбнича «КОШу» Овчаренко Софія та її помічниця Тарушко Катерина займаються питанням участі здобувачів освіти «Козацького ліцею» у волонтерських акціях та проєктах. Координують діяльність осередку «Волонтерство».

Малу козацьку раду (робота з курінними отаманами (старостами) очолює Савранська Анжеліка.

Бажаємо кошівцям ентузіазму, креативних ідей, наполегливості, мудрості та успіхів у своїй діяльності! Нехай щастить!

DSC_0076DSC_0075DSC_0065DSC_0060DSC_0059DSC_0058DSC_0052DSC_0045DSC_0044DSC_0034DSC_0081DSC0005