Міністерством освіти і науки України визначено перші 72 профтехи, які отримають 500 млн грн державних коштів на оновлення майстерень. Трансформація закладів відбувається в межах проєкту #100 майстерень.

Торік МОН оголосив про старт проєкту #100 майстерень, метою якого є оновлення майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть учням ефективно і якісно навчатися найбільш потрібних професій для країни.

28424 млн грн виділила держава для оновлення майстерень в 4 закладах професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей», ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю», ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» – одні з переможців проєкту #100 майстерень.

В оновлених майстернях закладів можна буде опанувати такі професії: «Кухар», «Кондитер», «Кухар дитячого харчування», «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням» «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електромеханіка)» «Перукар (перукар-модельєр)», «Манікюрник», «Педикюрник», «Візажист», «Візажист-стиліст» тощо.

Наприкінці весни починаємо перші ремонті роботи, щоб вже в наступному навчальному році навчати десятки учнів і дорослих робітничим професіям в нових та сучасних навчальних приміщеннях.

«Проєкт #100 майстерень — це можливість уже зараз сформувати якісну та ефективну базу для навчання майбутніх професіоналів. Як результат — у подальшому вплинути на потреби економіки та бізнесу. Також ми розуміємо, яких фахівців не вистачає на ринку праці та які професії будуть затребувані для відбудови та відновлення країни. Тож уже зараз запускаємо ініціативи, які дадуть змогу здобувати актуальні знання та навички в профтехах із комфортними умовами та сучасним обладнанням», — зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Мета проєкту — створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці. Водночас дати поштовх для розвитку профтехосвіти загалом. Під час відбору закладів-переможців ретельно оцінювали заявки. Кожен заклад мав спрогнозувати, який вплив на економічне зростання регіону та ринок праці матиме нова майстерня. Зрештою найбільше майстерень буде створено за напрямами сільського господарства та громадського харчування. Це ті сфери, де ми потребуємо фахівців уже тут і зараз. Крім цього, у пріоритеті машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт», — зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

«Аналізуючи проєктні заявки профтехів, приємно бачити, як заклади освіти відповідально та професійно підійшли до цього процесу. Усі учасники розробили дизайн-проєкти майбутніх майстерень, прораховували детальний кошторис, пояснили для чого їм потрібна та чи інша техніка. Важливо, що до створення більшості заявок долучилася місцева влада і бізнес. Ми прагнемо, щоб саме така взаємодія, такий постійний діалог бізнесу, закладів та місцевих чиновників відбувався завжди», — зазначив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Гайдлайни та правила, який вигляд матимуть майбутні майстерні будуть розроблені МОН спільно з урбан-бюро BigCityLab, що дозволить перетворити їх в інноваційні, технологічні та зручні приміщення для навчання. Також спільно з дизайн-бюро «Spiilkа» МОН оновить дизайн сайтів профтехів.

Image_0142024-03-15 15.50.482024-03-15 15.50.59Image_010