Дитинство – це чудова  та унікальна пора нашого життя, яку ми згадуємо з посмішкою, адже саме в цей час  формуються основні риси характеру людини,  відбувається становлення особистості, закладається основа майбутнього здоров’я. Основну роль в цьому, поряд з сім’єю, відіграє дитячий садок,  де  дошкільнята проводять більшу частину часу.

Діти раннього віку – це творчі дослідники навколишнього світу. Вони діяльні, допитливі, щирі, кумедні. Спілкуватись  з ними   – одне задоволення. Кожна дитина – це новий світ, який батьки та педагоги повинні   спрямовувати на нові відкриття для щасливого, повноцінного, творчого життя дитини. Всебічна підтримка дорослих забезпечує створення комфортного середовища для малюків, дає їм змогу проявляти себе та гармонійно розвиватися.

Ось і цієї осені  педагоги дошкільних груп «Джерела»  приймають, зігрівають  та  всебічно супроводжують малюків. Щасливе дитинство вихованців залежить від мудрості вихователя, його терпіння, уваги до внутрішнього світу дитини.  Дошкільнята  потрапляють  зі знайомого  сімейного середовища в незвичну  атмосферу дитячого садка.

Адаптація до нових умов та формування особистості, цінності дитини проходить  через  діяльність, гру, плекання самостійності. Індивідуальний підхід до кожного вихованця відбувається  у дружній, теплій атмосфері, під час гри та  творчості, а також в процесі взаємодії з оточуючими, опановуючи соціальний досвід та суспільні  цінності.  Адже у дошкільному віці формуються основи для цілісного та гармонійного розвитку особистості дитини: інтелектуального, емоційного, вольового, соціально-особистісного. Забезпечувати і дбати про такий розвиток  – одне із основних завдань педагогів закладу.

Для цього у групах   створені  безпечні та психологічно комфортні  умови для кожної дитини, оскільки  кожен малюк наділений такою віковою цінністю як відкритість та емоційність,  чуттєвість, що    яскраво  проявляється при сприйнятті  дітьми казок, розповідей, театралізованих  вистав.  Позитивне   налаштовування та звикання до нового оточення у малюків відбувається легше, так як вихователі та практичний психолог застосовують такі прийоми, як тактильний та емоційний контакт, музичний супровід занять.  Спілкування з дошкільнятами  відбувається у доступній формі: щиро, відверто, рівним тоном, аби дитина усвідомила свою цінність і очі кожного новачка скоріш заблищали від радості.

Уміння відчувати серцем, розуміти найтонші відтінки настрою вихованців,  вдається  психологу дошкільних груп  Гончаровій  Н.В., яка  забезпечує  психоемоційне  благополуччя, внутрішню атмосферу, що сприяє  формуванню  особистості  кожної  дитини. На заняттях  з вихованцями психолог об’єднує малюків, адже одні дошкільнята характеризуються підвищеною збудливістю: вони сильно й нестримно реагують на зовнішні впливи; інші жваві, але врівноважені, треті – виявляють байдужість і значну повільність у своїх діях.   Всі діти різні, але для всіх є місце.  Кожна дитина заслуговує  на прийняття своєї унікальності, особистості.  За допомогою ігор, вправ, етюдів, у яких діти зображують сміх, радість, задоволення,  у вихованців виробляється  почуття  прихильності один до одного. В різноманітному предметно – ігровому середовищі, яке включає не тільки розвивальні іграшки, а й звичайні побудові речі: прищіпки, застібки, кольорові  губки,  малюкам  цікаво та корисно проводити час.  Ігри з водою, мильними бульбашками допомагають знімати напруження, а маніпулювання з каштанами, шишками розвиває дрібну моторику рук дітей. Під час різноманітних  вправ  «Знайомство з Пухнастиком», «Долонечки і сонечко», «Наш веселий дзвінкий м’яч», «Неслухняні мишенята», «Чарівна торбинка», діти отримали  позитивний  емоційний  настрій, відчували  себе комфортно та  вільно  й  з задоволенням йдуть на контакт з дорослими та ровесниками.

Всебічний розвиток вихованців у грі та інших видах, а саме: оздоровчої гімнастики,  казкового світу, чарівної фантазії в малюнках  формує навички соціалізації та прийняття малюків, дає їм психологічну стабільність та емоційний комфорт, адже кожна дитина – це новий світ, який ми, як педагоги,  відкриваємо та допомагаємо  розвивати.

cfg456fggjf56567IMG-2f3e7f0f1d75da9567706f1e30ad303f-VIMG-2fa1eea877ef27f1b58ef0ab470f90ef-V