7 лютого Запоріжжя вшановувало видатного українця В’ячеслава Чорновола – дисидента – шістдесятника, громадського діяча, журналіста, активного борця за незалежну Україну, кандидата в президенти України у 1999 році. В грудні минулого року В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 80.

Цього дня в Запорізькому Січовому колегіумі на Козацькому колі своїми спогадами про зустріч з В’ячеславом Чорноволом поділилася директор закладу:

– В’ячеслав Чорновіл побував у нашому колегіумі в перші роки існування новоствореного закладу. Саме відвідування колегіуму Чорноволом було знаковим: В’ячеслав Максимович був депутатом Верховної Ради України, одним із найавторитетніших діячів, борців за державу, за відродження мови, культури, духовності нації. До нашого закладу в 90-ті роки часто приходили, приїздили українські достойники, бо Січовий колегіум вже з перших днів свого існування став символом нової, справжньої України. Тож прихід до нас В’ячеслава Чорновола сприймався нами – і учнями і вчителями – як своєрідне батьківське благословення.

Спогади про спілкування з В’ячеславом Чорноволом продовжує вчитель української мови Людмила Йосипівна Чеховська:

– У 1998 році разом із колегіантами, готуючись до участі в конкурсі науково-пошукових робіт МАН, ми побували в Києві, де зустрілися з В’ячеславом Максимовичем, який не лише поділився спогадами про Василя Стуса (його творчість досліджувалась колегіантом), а й розповів про рух шістдесятників, про Клуб творчої молоді, про протестну акцію  на захист заарештованої у 1965 році інтелігенції. Ми всі були вражені не лише почутим, а також зрозуміли, що Чорновіл завжди і в усьому сповідує культ совісті, честі, взаємодопомоги і навіть самопожертви. Фото на пам’ять – і зустріч ця стала історією, яскравою сторінкою в нашому житті.

7 лютого учні колегіуму разом із запорізькою молоддю, бійцями АТО, разом із старшим поколінням запоріжан в стінах Запорізького краєзнавчого музею вшанували пам’ять Героя України, справжнього українського лицаря В’ячеслава Чорновола.

Зауважимо: серед тих, хто висловив добре слово про Чорновола, були і Людмила Йосипівна Чеховська, і учениця Мілана Павловська. Провели цей цікавий, змістовний, наповнений маловідомою для молоді інформацією захід вихованці колегіуму  – Вероніка Реймер та Богдан Козлов.

Щиро вдячні Запорізькому обласному центру патріотичного виховання за Годину пам’яті і за плідну співпрацю з нами – колегіантами.

DSC_7154DSC_7157DSC_7198_0