У Запорізькому національному університеті відбулася ХІІ міжнародна науково-практична конференція «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях». Її організаторами виступили українські та закордонні виші, а також Міністерство освіти і науки України та Запорізька облдержадміністрація.

Учасниками заходу виступили представники Академії наук вищої освіти України, Академії економічних наук України, Всеукраїнської спілки вчених-економістів, Вармінсько-мазурського університету (Польща), Державного економічного університету в Познані (Польща), Казахського національного педагогічного університету ім. Абая (Казахстан), Білоруського торгово-економічного університету споживчої кооперації та інших. Загалом близько 300 учасників вирішували проблемні питання розвитку світового господарства в умовах глобалізації. Провідні науковці економічної галузі запропонували свої актуальні розробки – методики, програми, проекти, інновації – та розповіли про досягнення наукових колективів їхніх вишів.

Наукова бібліотека ЗНУ підготувала спеціалізовану книжкову виставку за темою конференції, де були представлені наукові та методичні напрацювання представників економічної галузі університету, фахові видання та публікації.

Відкрила роботу конференції декан економічного факультету Запорізького національного університету, професор Алла Череп, яка й окреслила коло завдань для учасників наукового зібрання.

Дослідження з актуальної теми конференції представив почесний гість – доцент, докторант CERGE-EI та Карлова Університету (Прага), молодший науковий співробітник Інституту економіки Академії наук Чеської республіки Олексій Кириченко. Він дослідив вплив на розвиток економічної політики такого кризового фактору, як збільшення дитячої смертності, що спричинено забрудненістю повітря, на прикладі Республіки Індії, яка належить до категорії країн Східного регіону.

Під час дводенних секційних засідань були обговорені напрацювання вітчизняних і закордонних науковців. Йдеться про теоретико-методологічні засади розвитку нової економіки в Україні та на рівні регіонів, проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку світового господарства в умовах глобалізації, сучасні проблеми обліку, аналізу й аудиту економічної діяльності в Україні. Крім того, вчені обговорили пріоритети модернізації фінансової системи країни в умовах євроінтеграційних процесів, моделювання соціально-економічних процесів та систем в умовах невизначеності, розвиток трудового потенціалу і маркетингової технології тощо.

Учасники розглянули як питання теоретичного характеру – запровадження нових принципів та методів дослідження й обробки інформації, так і впровадження інноваційних технологій, які забезпечують стабільний розвиток виробництва, сільського господарства, логістичних підприємств, дозволяють ефективно управляти інвестиційними процесами. Науковці вивчали закордонний досвід і можливість його запровадження в українську економіку (електронна митниця, вільні економічні зони), перспективи глобалізації економічних процесів та інше. Окрім цього, вони запропонували методи вирішення конкретних економічних завдань у різних галузях економіки, у тому числі за допомогою обчислювальних методів.

За результатами конференції склали резолюцію, у якій визначили практичні рекомендації для подальшого впровадження наукових досягнень та окреслили напрямки завдань на майбутнє.

IMG_0101IMG_0105IMG_0109IMG_0113IMG_0117IMG_0121IMG_0125