У рамках Українсько-німецького року мов цікавими заходами цими днями зустрічали гостей у Центрі німецької мови ЗНУ. На всіх охочих чекало пряме онлайн-увімкнення з урочистого фестивалю-відкриття українсько-німецького року мов, що проходив на Контрактовій площі в Києві. До його учасників із привітаннями звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ернст Райхель. У своєму зверненні посол відзначив, що німецька мова набуває популярності в Україні. Але для того, аби Україна стала привабливою для туристів із ЄС, треба розвивати цей освітній напрямок і поглиблювати знання з мови, культури, традицій один одного.

Продовжився захід прямою трансляцією уроку, який тривав 45 хвилин. Заняття проходило в режимі онлайн і його змогли побачити як учасники – викладачі та слухачі Центрів вивчення іноземних мов, так і кияни на великому екрані, розміщеному на площі в Києві, або користувачі соцмереж. Практичне заняття ближче познайомило українців із культурою Німеччини і специфікою німецької мови, продемонструвало комунікативні методики, які допомагають швидко засвоювати лінгвістичний матеріал, та загалом стимулювати інтерес української спільноти до вивчення німецької мови.

Під час уроку присутні вчилися вітатися та розповідати короткі відомості про себе. Зауважимо, що на сьогодні німецьку вивчають або володіють нею близько десяти тисяч українців. Загалом, великий інтерес до вивчення німецької на курсах, які пропонують відділення Ґете-Інституту, виявляє молодь, яка прагне навчатися або підвищувати свою кваліфікацію на базі європейських вишів.

Загалом у заході взяли участь представники Центрів німецької мови, партнерів Ґете-інституту, з п’яти українських міст – Києва, Запоріжжя, Харкова, Одеси та Львова. Метою проекту стала популяризація вивчення німецької мови українцями. На базі Запорізького національного університету в цей час працювали: керівник Центру Юлія Романенко, викладачі курсів німецької мови Ольга Ріхтер, Наталія Шапочка, Карина Сосновська, Дар’я Яременко, Оксана Коркіна, а ще – понад тридцять слухачів, які навчатимуться в цьому році на курсах німецької мови.

Як повідомила Юлія Романенко, в рамках продовження заходів українсько-німецького року на базі Центру німецької мови, партнера Ґете-інституту, у Запорізькому національному університеті планується з листопада розпочати реалізовувати новий проект – «Дитячий університет». Задля чого до Центру приїдуть представники німецьких вишів, які навчатимуть німецької учнів запорізьких шкіл – на предметних заняттях із біології, хімії тощо.

IMG_5714IMG_5716IMG_5717IMG_5720IMG_5724IMG_5737