06 вересня 2017 року у приміщенні КЗ «Центр туризму» ЗОР було проведено обласний семінар «Методика підготовки творчих робіт до краєзнавчих конкурсів».

У семінарі брали участь 32 педагоги області, представники Дніпровського, Шевченківського, Комунарського, Хортицького районів міста Запоріжжя, міст Енергодара, Бердянська, Токмака та Мелітополя, Вільнянського, Василівського, Великобілозерського, Запорізького, Гуляйпільського, Кам’янсько-Дніпровського, Приазовського, Пологівського, Мелітопольського, Великобілозерського та Токмацького районів області, а також Більмацького району (Смирновської територіальної громади), Запорізького району (Біленьківської територіальної громади) та КЗ «Центр туризму» ЗОР.

Семінар розпочав завідувач краєзнавчого відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР Петроченко В. І., який розповів про систему всеукраїнських та обласних масових краєзнавчих заходів у 2017-2018 н. р.

У першій частині семінару з доповідями виступили:

  1. Янущенко Д. В., керівник туристських груп (експедицій) краєзнавчого відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР, з теми: «Методичні рекомендації з підготовки творчих робіт до Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» та Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»;
  2. Вагеннік О. М., методист краєзнавчого відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР, з теми: «Методичні рекомендації з підготовки творчих робіт до Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів юних екскурсоводів «Край, в якому я живу»;

У другій частині семінару з доповідями виступили:

  1. Петроченко В. І., завідувач краєзнавчого відділу КЗ «Центру туризму» ЗОР, з теми: «Методичні рекомендації з підготовки звітних матеріалів до Обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Земля за порогами»;
  2. Савельєв О. Г. та Калниш А. І., методисти краєзнавчого відділу КЗ «Центру туризму» ЗОР, з теми: «Методичні рекомендації з підготовки звітних матеріалів до Обласного заочного конкурсу пошукових робіт учнівської молоді «Природа рідного краю».
  3. Сова В. В., методист краєзнавчого відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР, з теми «Методичні рекомендації з підготовки звітних матеріалів до Обласного заочного конкурсу пошукових робіт «Твої герої, Запорізький край».

По завершенні засідання учасникам були надані фахові консультації з питань організації роботи в системі всеукраїнських та обласних масових краєзнавчих заходів у 2017-2018 н. р. Всі учасники семінару отримали CD-диски із збіркою навчально-методичних та нормативних матеріалів з краєзнавства та теми семінару.

IMG_0101IMG_0105IMG_0109IMG_0113IMG_0117IMG_0121IMG_0125IMG_0129IMG_0133