До Запорізького національного університету нещодавно завітали Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Ґерт Антсу та проектний координатор із питань розвитку, співробітництва та гуманітарної допомоги Посольства Анастасія Михайлова.

На початку зустрічі т. в. о. ректора ЗНУ Олександр Бондар зазначив, що це велика честь для науковців вишу вітати в стінах Запорізького національного університету пана Посла, адже у виші приділяють значну увагу розвитку міжнародної діяльності й вектор україно-естонських стосунків є одним із провідних. До того ж, сучасні студенти досить активно спостерігають за напрямами розвитку країни в бік Євросоюзу та цікавляться відповідними освітніми перспективами, як-от програми подвійних дипломів, стажуваннями, участю у спільних міждержавних заходах. І в цьому контексті співпраця з Естонією посідає в останні роки провідні позиції. Так, з 2012 до 2016 року ЗНУ плідно співпрацював з Талліннським університетом в рамках проекту з Erasmus Electra.

На зустрічі йшлося і про огляд вже існуючих українсько-естонських напрацювань. Так, у січні 2016 року відбувся візит представників Нарвського коледжу Тартуського університету до ЗНУ, з якими почалося співробітництво в рамках спільного естонсько-українського проекту «Впровадження багатомовної моделі освіти та методології інтегрованого навчання предмету і мови (Content and Language Integrated Learning (CLIL)) в Запорізькому національному університеті та Запорізькій області», що підтримується Міністерством закордонних справ Естонії у межах Програми співробітництва в галузі розвитку. У рамках проекту 18-19 травня 2017 року провели науково-практичну конференцію «Виклики багатомовної освіти в Україні», у якій взяли участь більше 300 учасників. Серед запланованих заходів – організація і проведення вересні-жовтні 2017 року тренінгу з підготовки тренерів з методології CLIL та перетворення ЗНУ на центр методології CLIL у запорізькому регіоні та згодом в Україні.

Т. в. о. ректора Запорізького національного університету Олександр Бондар відзначив, що планується написання проекту з продовження впровадження методології CLIL на факультетах ЗНУ, з подальшою розробкою повноцінних англомовних курсів на різних факультетах.

Наприкінці візиту гості та представники адміністрації ЗНУ резюмували огляд кількох шляхів розвитку майбутньої співпраці. Пан Посол у відповідь наголосив на тому, що щиро радіє з можливості відвідати Запорізький національний університет. Також пан Ґерт Антсу висловив сподівання щодо продовження не менш плідної співпраці вишу із Естонією.

IMG_0169IMG_0188IMG_0207IMG_0226IMG_0245