12 червня 2017 року відбулося підведення підсумків ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної спортивної гри «Сокіл» («Джура») в Запорізькій області, який проводився на базі комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради протягом п’яти  днів. У обласному етапі брав участь 31 рій – переможці районних та міських етапів.

Учасники Гри відповідно до Положення змагались у таких військово-спортивних та туристсько-спортивних видах:

– впоряд (стройова підготовка; оцінка зовнішнього вигляду, одностроїв, зорганізованості та якості виконання впорядових наказів; виконання маршової патріотичної пісні);

– смуга перешкод з використанням козацької легенди та подоланням перешкод;

– конкурс «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт;

– «Перетягування линви» – спортивно-силові змагання.

Додаткові види змагань:

– гра «Відун»– інтелектуальні змагання з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України;

– «Бівак» (таборування – оцінка побуту, чистоти, доцільності розміщення, дотримання санітарно-гігієнічних норм, стан спорядження, особистих речей, посуду тощо);

–  «Візитка рою» – представлення творчо-мистецького звіту рою;

– «Добре діло» – конкурс на кращий звіт про доброчинні справи під гаслом, що виконувались відповідно до ідейних принципів козацького лицарства;

– «Конкурс козацької пісні» – виконання народних та авторських українських пісень на  тему козацтва;

–  «Стрільба» – змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки по мішені на дистанції 10 метрів.

На завершення численних змагань переможці в різних номінаціях отримали нагороди. Перші відзнаки вручив очільник регіону Костянтин Бриль .

Як зазначив Костянтин Бриль,  ліцей «Захисник» є осередком патріотизму в регіоні. Тож не випадково, що саме тут зібрались представники майбутнього України з усього регіону.

– Душа радіє, коли дивишся на таких талановитих дітей. Другий рік поспіль я відвідую цей захід і бачу суттєві та якісні зміни. Приємно, що кожен район виставив свою команду. Цього року була дуже активна боротьба. Ми вдячні вам за патріотизм та відданість справі. Знаю, у багатьох із вас у зоні АТО служать батько чи дідусь. Можу сказати, що ви гідні їх подвигів, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Переможців щиросердно привітала директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, яка підкреслила значення Гри у військово-патріотичному вихованні учнівської молоді, наголосила на необхідності збільшення кількості учасників у наступному навчальному році та подякувала організаторам за проведення обласного заходу.

Підсумки змагань у загальному заліку:

 за перше місце у загальному заліку старшої вікової групи кубком, медалями та грамотою нагороджено рій «Яструб» Вільнянського району;

за друге місце у загальному заліку старшої групи кубком, медалями та грамотою нагороджено рій «Нащадки козаків» Приморського району;

за третє місце у загальному заліку старшої групи кубком, медалями та грамотою нагороджено рій «Запорозька Січ» Веселівського району;

за перше місце у загальному заліку молодшої вікової групи кубком, медалями та грамотою нагороджено рій «Приазовська Січ» Приазовського району;

за друге місце у загальному заліку молодшої вікової групи кубком, медалями та грамотою нагороджено рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя;

– за третє місце у загальному заліку молодшої вікової групи кубком, медалями та грамотою нагороджено рій «Дружній рій» Берестівської сільської ради Бердянського району.

Переможцями у конкурсах стали:

– «Впоряд»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Яструб» Вільнянського району;
ІІ місце: рій «Нащадки козаків»  Приморського району;
ІІІ місце: рій «Козаки» Пологівського району.

У молодшій віковій групі:
І місце: рій «Пластуни» ПНЗ «Запорізького центру козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур»;
ІІ місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району;
ІІІ місце: рій «Завзяті козаки» місто Токмак.

– «Смуга перешкод»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Запорозька Січ» Веселівського району;
ІІ місце: рій «Козацький шлях» Комунарського району міста Запоріжжя;
ІІІ місце: рій «Січові стрільці» Мелітопольського району.

У молодшій віковій групі:

І місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району;
ІІ місце: рій «Чумаки» Шевченіківського району;
ІІІ місце: рій «Дружний рій» Берестівської сільської ради Бердянського району.

– «Рятівник»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Запорозька Січ» Веселівського району;
ІІ місце: рій «Яструб» Вільнянського району;
ІІІ місце: рій «Сокіл» Токмацького району.

У молодшій віковій групі:
І місце рій: «Дружній рій» Берестівської сільської ради Бердянскього району;
ІІ місце: рій «Завзяті козаки» місто Токмак;
ІІІ місце: рій «Нащадки козаків» Запорізького району.

– «Перетягування линви»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Нащадки козаків» Приморського району;
ІІ місце: рій «Яструб» Вільнянського району;
ІІІ місце: рій «Спас Січ» Вознесенівського району міста Запоріжжя/

У молодшій віковій групі:
І місце: рій «Пластуни» ПНЗ «Запорізького центру козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур»;
ІІ місце: рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя;
ІІІ місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району/

– гра «Відун»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Січові стрільці» Мелітопольського району;
ІІ місце: рій «Осавули» міста Бердянськ, рій  «Браві соколята» Михайлівського району;
ІІІ місце: рій «Запорозька Січ» Веселівського району, рій «Якимівські козачата» Якимівського району, рій «Патріоти» Новомиколаївського району.

У молодшій віковій групі:

І місце рій «Дружній рій» Берестівської сільської ради Бердянскього району;
ІІ місце: рій «Пластуни» ПНЗ «Запорізького центру козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур»;
ІІІ місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району.

– «Бівак»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Якимівські козачата» Якимівського району, рій «Нащадки козаків» Приморського району, рій «Сурма» Чернігівського району, рій «Мудрі сіроманці» Розівського району;
ІІ місце: рій «Сокіл» Токмацького району, рій «Яструб» Вільнянського району, рій «Браві соколята» Михайлівського району;
ІІІ місце: рій «Байда» Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ст. «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради, рій «Хорти» Хортицького району, рій «Січові стрільці» Мелітопольського району, рій «Патріоти» Новомиколаївського району, рій «Спас Січ» Вознесенівського району.

У молодшій віковій групі:
І місце рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя;
ІІ місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району;
ІІІ місце: рій «Екстрим» міста Мелітополь.

–  «Візитка рою»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Спас Січ» Вознесенівського району міста Запоріжжя;
ІІ місце: рій «Яструб» Вільнянського району;
ІІІ місце: рій «Сокіл» Токмацького району.

У молодшій віковій групі:

І місце: рій «Пластуни» ПНЗ «Запорізького центру козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур»;
ІІ місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району;
ІІІ місце: рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя.

– «Добре діло»

У старшій віковій групі:

І місце: рій «Нащадки козаків» Приморського району;
ІІ місце: рій «Яструб» Вільнянського району;
ІІІ місце: рій «Запорозькі гармаші» Дніпровського району міста Запоріжжя.

У молодшій віковій групі:
І місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району;
ІІ місце: рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя;
ІІІ місце: рій «Екстрим» міста Мелітополь.

– «Конкурс козацької пісні»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Яструб» Вільнянського району;
ІІ місце: рій «Січові Стрільці» Мелітопольского району;
ІІІ місце: рій «Сокіл» Токмацького району.

У молодшій віковій групі:
І місце: рій «Приазовська Січ» Приазовського району;
ІІ місце: рій «Дружній рій» Берестівської сільської ради Бердянскього району, «Завзяті козаки» місто Токмак;
ІІІ місце: рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя.

–  «Стрільба»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Чайка» міста Енергодар;
ІІ місце: рій «Рій Калнишевського» Олександрівського району;
ІІІ місце: рій «Дикі тарпани» Гуляйпільського району.

У молодшій віковій групі:
І місце: рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя;
ІІ місце: рій «Дружній рій» Берестівської сільської ради Бердянскього району;
ІІІ місце: рій «Дикі тарпани» Гуляйпільського району.

Змагання:

– «Теренова гра»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Яструб» Вільнянського району;
ІІ місце: рій «Сурма» Чернігівського району;
ІІІ місце: рій «Козаки» Пологівського району.

У молодшій віковій групі:
І місце: рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя;
ІІ місце: рій «Дружній рій» Берестівської сільської ради Бердянського району;
ІІІ місце: рій «Пластуни» ПНЗ «Запорізького центру козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур».

– «Лава на лаву»

У старшій віковій групі:
І місце: рій «Яструб» Вільнянського району, рій «Нащадки козаків» Вільнянського району;
ІІ місце: рій «Козацьке братство» Більмацького району;
ІІІ місце: рій «Патріоти» Новомиколаївського району.

У молодшій віковій групі:
І місце: рій «Чумаки» Шевченківського району міста Запоріжжя;
ІІ місце: рій «Пластуни» ПНЗ «Запорізького центру козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур»;
ІІІ місце: рій «Екстрим» місто Мелітополь.

За «Волю до перемоги» та активну участь у Грі нагороджені:
рій «Соколи» Кам’янсько-Дніпровського району;
рій «Сокіл» («Джура») Василівського району;
рій «Сокіл» Великобілозерського району;
рій «Козацьке братство» Більмацького району.

Вітаємо всіх переможців та бажаємо нових звитяг!

fotofoto (1)foto (2)ФОТО 9ФОТО 8ФОТО 7ФОТО 6ФОТО 5ФОТО 4ФОТО 3ФОТО 1ФОТО 01