Міністерство освіти і науки України інформує, що Громадською організацією «Всеукраїнське водне товариство «WaterNet» у співпраці з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 24–25 квітня 2024 року в онлайн форматі буде проведено національний етап міжнародного конкурсу «Стокгольмський юнацький водний приз», який щорічно проводиться серед учнів закладів освіти як «Всеукраїнський юнацький водний приз» (ВЮВП).

Переможець Конкурсу буде представляти Україну на міжнародному фіналі Конкурсу «Стокгольмський юнацький водний приз» 25–29 серпня 2024 року у рамках Всесвітнього водного тижня в Стокгольмі (Швеція), цьогорічна тема якого «Подолання кордонів: вода для мирного та стійкого майбутнього».

Основна мета Конкурсу – залучення молоді до вирішення проблем збереження та раціонального використання водних ресурсів.

ВЮВП відкритий для всіх проєктів, які торкаються водної тематики та присвячені науково-технічним та соціальним аспектам водокористування – раціональному використанню води, забезпеченню суспільства якісною питною водою, мінімізації водоспоживання у всіх галузях народного господарств, збереженню та поліпшенню якості води, керуванню водними ресурсами, їх захисту тощо.

Усі проєкти повинні мати дослідницьку частину (опис експериментів і спостережень конкурсанта) та результативну частину (техніко-інноваційне рішення).

У Конкурсі можуть брати участь учні та студенти закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (молодь віком від 15 до 20 років). Допускаються до участі проєкти, які брали участь в інших конкурсах.

Основні критерії визначення проєкта переможця – глибина досліджень, новизна прийнятого інноваційно-технічного рішення, самостійність виконання та володіння англійською мовою (що є обов’язковим критерієм для участі в міжнародному фіналі Конкурсу).

Детальніше про Конкурс: https://waternet.ua/contest.