З 07 по 09 жовтня 2021 року на Мелітопольщині (між селами Костянтинівка та Мордвинівка) в мальовничому дубовому гаю пройшов Перший обласний зліт юних етнологів-краєзнавців «Я звідси починаюсь як народ, земля моя свята – жива ікона».

У зльоті брали участь команди з м. Бердянськ та м. Мелітополь, з Вільнянської МР, Веселівської СР та з Костянтинівської СР.

Зліт передбачав проведення майстер-класів та конкурсної програми. Майстер-класи були представлені такими напрямками: «Етнографічні методи дослідження», «Визначення етнографічних знахідок», «Стрільба з лука» та «Витинанка». А конкурсна програма складалася з: «Представлення команди», конкурсу «Обрядове дійство» та «Етнолого-краєзнавчого маршруту».

Під час конкурсу «Представлення команди», юні етнологи-краєзнавці розповіли про напрямки та досягнення своєї краєзнавчої діяльності, про перлини рідного краю, розказали про етнографічні особливості своєї місцевості, про етноси, які проживають на їх території. У конкурсі «Обрядове дійство» у формі театралізованої композиції команди показали місцеві звичаї та обряди весіннього та літнього календарно-обрядового циклу народних свят. Учасники зльоту занурилися в атмосферу звичаїв та традицій заклику весни, плетіння віночків, взяли участь в обряді сватання, поворожили на вечорницях.

Наступного дня команди вийшли на етнолого-краєзнавчий маршрут. На етапах необхідно було виконати етнографічні дослідження; визначити фольклорний зразок та рослини, які використовувалися в обрядах і їх символічне значення; виконати завдання з визначення народних промислів та ремесел.

За підсумками конкурсної програми зльоту учасники були нагороджені кубками та грамотами за кращі результати:

І місце – команда «Таврія» Костянтинівського районного НВО №1 «Таврія», вихованці гуртків КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Горбова О.А.);

ІІ місце – «Таврія міні» Костянтинівського районного НВО №1 «Таврія», вихованці гуртків КЗ «Центр туризму» ЗОР (кер. Горбов Г.О.);

ІІІ місце – «Патріот» Вільнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (кер. Супруненко В.О.);

ІІІ місце – «Темеринда» вихованці гуртків Приморського відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР м. Бердянськ (кер. Бєлінська О.С.).

Юні етнологи із задоволенням брали участь у конкурсах і майстер-класах. Всі учасники отримали нові знання та вміння в галузі етнологічного краєзнавства і багато позитивних вражень.

У проведенні майстер-класу «Витинанка» КЗ «Центр туризму» ЗОР дякує за допомогу Човпило О.В., керівниці гуртка «Українське народознавство» КЗ «ЦПО» ММР ЗО та Жейновій Л.М., заступниці директора з НВР Мордвинівської гімназії НСР, керівниці гуртків КЗ «Центр туризму» ЗОР за допомогу у суддівстві конкурсів.

Також дякуємо всім учасникам та їх керівникам, які взяли участь у зльоті юних етнологів-краєзнавців. Чекаємо вас вже наступного року!

010203040506070811120910