Саме таку назву мала 41 обласна краєзнавча конференція учнівської молоді, що присвячена 30-ій річниці незалежності України. Долучилися до участі в ній і дослідники Федорівського центру професійної освіти.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: заступник директора ДОН ЗОДА Захарчук В.М., директор КЗ «Центр туризму» ЗОР Романчук О.П., завідувач відділу історії Національного заповіднику «Хортиця» Мірущенко О.П., заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею Водоп’ян В.В.

Конференція відбулася  в онлайн-режимі  у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Нашу делегацію представила  першокурсниця Світлана Богомаз (група № 13, професія «Кухар; кондитер»). Свою роботу «Легендарна тачанка – артефакт військового мистецтва Нестора Махна» доповідачка презентувала у роботі секції «Історія війн та військового мистецтва на території Запорізької області з найдавніших часів до новітнього часу».

Краєзнавчі дослідження проводилися на території м. Гуляйполя, де юна дослідниця віднайшла аж чотири махновські тачанки: від найбільшої до найменшої. У своїй доповіді Світлана Богомаз згадала історію винаходу тачанки, віднайшла інформацію про розрахункову масу бойового навантаження, познайомила з артефактами тачанки у знайдених моделях.

Підсумки конференції підводилися окремо в кожній секції. Переможці визначалися за найбільшою сумою балів, отриманих за тези, доповідь та презентацію. Світлана Богомаз нагороджена дипломом учасника обласної краєзнавчої конференції.

11_2021_Narisii (23)i (1)i (3)i (4)ii (10)i (11)i (14)i (5)15616517-845122i (15)i (22)6259789214989i (18)i (19)