12-13 жовтня 2021 р. в Центрі дитячо-юнацької творчості імені Євгенії Руднєвої відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради відбувся ІІІ Обласний семінар-практикум «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика» організований у співпраці з Бердянським державним педагогічним  університетом, який мав на меті надати інформаційну та методичну підтримку педагогам-хореографам Запорізької області, які працюють в закладах освіті, ознайомити з новітніми технологіями хореографічного навчання через презентацію практично-орієнтованих форм роботи зі здобувачами вищої освіти спеціальності «Хореографія» БДПУ та авторських методик навчання хореографії в Народному ансамблі естрадного танцю «МарЛен» ЦДЮТ.

Семінар відбувся відповідно до Програми розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 рр., плану роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та плану «КЗ ЗОЦХЕТУМ»   на 2021 рік   із збереженням всіх карантинних умов і наявністю у організаторів та учасників семінару сертифікатів про вакцинацію.

Статус семінару вийшов за рамки обласного, тому що в ньому взяли участь більше 30 осіб з Запорізької, Дніпропетровської, Донецької областей, міст Дніпра, Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська, Гуляйполя, Поліг, Маріуполя, селищ Чернігівки, Осипенко, Степногірська, Добропілля. Якісний склад учасників вражає. Так, дванадцять учасників заходу мають стаж роботи до 10 років, п’ять з них навчають хореографії 20 років, одинадцять зі стажем до 30 років та три особи працюють керівниками колективів більше 30 років! 50% учасників відвідали семінар вже втретє, 30%- друге та 20% вперше брали участь.

Під час церемонії відкриття перед учасниками виступили проректор Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Ольга ГУРЕНКО; декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Людмила КОВАЛЬ та директор ЦДЮТ Олег БАЛАБАН.

Програма семінару була спрямована на створення сприятливої атмосфери до конструктивної комунікації спікерів та учасників задля розгляду важливих питань, спрямованих на  підвищення якості навчання хореографії в різних закладах освіти:

  1. Актуалізація теми інтеграції навчання хореографії в сучасному освітньому просторі.
  2. Презентація бінарних форм навчання хореографії від учасників ансамблю «МарЛен» (танець+англійська мова, танець+фітнес, танець+вокалізація та гра на музичному інструменті).
  3. Наголос на регіональному аспекті через впровадження в зміст занять народно-сценічним танцем елементів бойового гопаку та ознайомленням з танцювальною культурою спільнот Північного Приазов’я (болгарський танець);
  4. Висвітлення та розкриття актуальних тем, спрямованих на підвищення професійної майстерності керівника хореографічного колективу: змішане навчання хореографії, тайм-менеджмент здобувача освіти,   компетентнісний підхід до навчання хореографії, ораторське мистецтво хореографа, безпечне середовище (попередження травматизму, первинна домедична допомога), робота з батьками.
  5. Профорієнтаційна робота через спілкування зі студентами (круглий стіл) та через показ окремих форм роботи з майбутніми фахівцями-хореографами.
  6. Удосконалення змісту професійної підготовки майбутніх хореографів через обговорення ОПП «Хореографія», «Середня освіта (Хореографія). Фітнес через дискусії та анкетування.

В рамках семінару пройшли панельні дискусії, майстер-класи, доповіді-презентації, тренінгові та практичні заняття. Тренерами та модераторами семінару виступили викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ: Олена Мартиненко, Юлія ТАРАНЕНКО, Руслан ПАВЛЕНКО, Наталя КРИВУНЬ, Олена ЄМЕЛЬЯНОВА, концертмейстер Ольга СМОЛКА, хореограф з Республіки Болгарія Валентин ВАСИЛЄВ та фахівці Центру дитячо-юнацької творчості: заступник директора з НМР Марина МАСЮТІНА, психолог Тетяна КУЛІКОВА, сестра медична Світлана ЛИБАНЬ.

Перед завершенням семінару була проведена панельна дискусія на  тему «Робимо дитину успішною разом» за участю батьків здобувачів освіти, досвідчених керівників хореографічних колективів О. МАРТИНЕНКО (м. Бердянськ), Г. ПЕЛЮШОК (м. Запоріжжя) та кандидата психологічних наук, керівника гуртка ЦДЮТ Л. КОШКАРЬОВОЇ. Модератором заходу виступила керівник гуртка «Дебати» М. МАСЮТІНА.

Сучасним підходом в проведенні заходу стала онлайн – трансляція заходу, яка здійснювалась керівником проєкту «Поінт WEB-TV», журналістом Андрієм Чєпрасовим. Всім бажаючим, які не змогли приєднатися до семінару в реальному часі,  організатори вислали посилання на всі майстер -класи та практичні заняття.

Підведення підсумків та результати анкетування показали, що учасники відзначили високий рівень проведення семінару, окреслили найбільш цікаві теми і рекомендували питання для висвітлення на наступному семінарі.

Організатори семінару дякують всім учасникам за підтримку і активність, за те що протягом трьох років були надійними партнерами та однодумцями.

DSC00092DSC00097DSC00107DSC00121DSC00132DSC00133DSC00140DSC00144DSC00146DSC00151 (1)DSC00154DSC00155DSC00163изображение_viber_2021-10-13_16-51-17-448изображение_viber_2021-10-13_16-53-08-202