15 жовтня у Запорiзькому  обласному краєзнавчому  музеї відбулася зустріч з Володимиром Миколайовичем Шевченком, доктором педагогічних наук, старшим науковим співробітником лабораторії сурдопедагогічного інституту спеціальної  педагогіки імені М. Ярмаченка НАПН України. 

Він розповів про свої наукові дослідження щодо життя та діяльності   Фелікса Францовича Мовчановського – засновника школи-хутора для глухонімих у м. Олександрівську та висловив велику подяку  Польському  товариству,  яке  допомогло зібрати якомога більш  повну інформацію про нього та видати книги  «Польський дворянин Фелікс Мовчановський: життя та діяльність» (2017 р.), навчальний посібник для студентів «Українська спеціальна педагогіка в персоналіях» (2021 р.), статтю про Фелікса Францовича в польських наукових виданнях.

Головною подією стало урочисте вручення Володимиром Миколайовичем Шевченком краєзнавчому музею важливого історичного документа – Метрики, в якій записана точна дата народження Ф.Ф. Мовчановського – 15 жовтня 1853 р.

Підбиваючи підсумки свого виступу, Володимир Миколайович відзначив, що Фелікс Мовчановський  все своє життя сіяв розумне, добре, вічне, будив у душах людей гуманізм, почуття людяності та милосердя.

Зустріч відвідали представники школи-інтернату «Джерело», які є продовжувачами справи Ф. Мовчановського у питанні навчання та виховання дітей з порушеннями слухової функції та шанувальниками його спадщини.