Вже другий рік поспіль Запорізький край збирає юних дослідників, педагогів та науковців у рамках Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність».

Організаторами конференції є Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і  краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради за сприяння Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Партнерами заходу були: Запорізький національний університет, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький обласний краєзнавчий музей, Запорізький обласний ліцей-інтернат «Захисник» та КОІППО ім. Василя Сухомлинського.

До учасників з привітальними словами звернулись: Вадим Овчаренко – начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Міністерства освіти і науки України, Андрій Лісота – директор УДЦНПВКТУМ, Віктор Захарчук – виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Юрій Каганов – проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету, доктор історичних наук, Олександр Романчук – директор комунального закладу «Запорізький обласний центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

Під час пленарної частини з доповідями виступили відомі науковці: Володимир Мільчев, доктор історичних наук, професор кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету та  Юрій Митрофаненко, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

111 юних краєзнавців з 20  областей України презентували  свої пошуково-дослідницькі роботи у 7 секціях:

  1. Історія військової справи на території України: з найдавніших часів доновітнього часу;
  1. Українська революція 1917-1921 рр. в персоналіях, подіях та наслідках;
  2. Антропологічний вимір війни;
  3. Військово-історичні події в експозиціях музеїв;
  4. Усна історія російсько-української війни;
  5. Військова тематика в історико-культурних пам’ятках;
  6. Природничо-краєзнавчі об’єкти Запорізької області та їх зв’язок з історичними подіями.

Під час конференції прозвучали  виступи  юних краєзнавців, в яких висвітлювалися дослідження, проведені у різних  куточках нашої Батьківщини.

Важливо відмітити, що дослідження стосувались не лише військово-історичних подій попередніх епох, а й сучасної російсько-української війни 2014-2023 років.  Юні краєзнавці гідно вшанували пам’ять українських героїв, а також своїми доповідями звернули увагу на те, якою високою ціною  виборюється наша незалежність, яка важка ноша на плечах титанів-військовослужбовців Сил оборони.

Зацікавленість учнівської молоді пошуково-дослідницькою діяльністю сприятиме збереженню та популяризації  історичних знань про боротьбу українського народу для майбутніх поколінь.

Приємно відзначити, що коло однодумців та колег, які зустрілися на Конференції та поділилися своїми дослідженнями та думками, кожного року лише зростає, а якість доповідей – покращується.

За підсумками заходу кращі виступи будуть відзначені грамотами, учасники отримають дипломи та збірники матеріалів конференції.

Дякуємо всім за насичену та результативну роботу та за можливість плідного наукового спілкування.

Вітаємо юних дослідників із вагомими науковими здобутками та бажаємо не зупинятися на досягнутому! З нетерпінням очікуємо цю талановиту молодь наступного року у Запоріжжі!

Фото 1Фото 2Фото 3Фото 4Фото 5Фото 6