6-7 червня  у Львові відбувся дистанційний Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Таланти світу», участь у якому взяли читці студії «Театр Слова» Запорізького Січового колегіуму.

Це вже втретє за останні 5 років колегіанти беруть участь у подібних фестивалях-конкурсах. І не просто беруть участь, а неодмінно здобувають перемогу. Як от і цього гарячого, спекотного літа – не наживо, а дистанційно змагалися читці – і знову перемогли!

Виборювали перемогу три учасники студії «Театр Слова»: п’ятикласниця Серафіма Мітюшина, восьмикласник Арсен Малюга, десятикласник Юхим Лобода. І якщо Серафіма та Арсен дебютували як конкурсанти у змаганні такого високого рівня, то Юхим Лобода вдруге брав участь у фестивалі-конкурсі у Львові, де 2019 року одержав звання лауреата І премії – за виконання ролі Старого Козака в інсценізації історичного роману Ліни Костенко «Маруся Чурай».

Але одна справа – вийти на львівську сцену, де тебе і чує, й бачить фахове журі і глядацький зал, а зовсім інша – читати у рідному колегіумі перед телекамерою та ще й у порожній Світлиці… Але наша славна трійця зуміла перед телекамерою (спасибі нашому майстерному телеоператору Оксані Козачок!) бути справді живою, щирою, емоційною. Репертуар читців був досить серйозним, цікавим, «дорослим»: Серафіма Мітюшина – поезія Ліни Костенко «Стоїть у ружах золота колиска» і сцена з драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» (роль Русалки Польової); Арсен Малюга – поезія Василя Симоненка «Старість» і гумореска Павла Глазового «Заморські гості». Юхим Лобода виявився «однолюбом»: блискуче прочитав поезії Миколи Вінграновського «Остання сповідь Северина Наливайка», «Сеньйорито акаціє..!» і «Прощання зі Львовом».

Напевне, журі фестивалю-конкурсу (Народні артисти України Мар’ян Шуневич та Ігор Храмов, Заслужені артисти України Володимир Кудовба та Ігор Нетлюх) нелегко було визначити кращих серед кращих (а претендентів на перемогу було чимало!). Та протокол журі – серйозний документ! – зазначає, що всі 3 читці Запорізького Січового колегіуму перемогли І місця  у своїх вікових категоріях.

Отож щиро вітаємо студійців «Театру Слова»:

  • Серафіма Мітюшина – лауреат І премії
  • Юхим Лобода – лауреат І премії
  • Арсен Малюга – лауреат І премії

Естафета переможців-колегіантів у номінації «Художнє читання» та «Театральне мистецтво», започатковане 5 років тому талановитими і славнозвісними не лише в колегіумі студійцями Олексієм Корицьким (тепер третьокурсник журфаку ЗНУ), Іллєю Лук’яненком (тепер другокурсник філфаку ЗНУ), Веронікою Реймер, Діаною Бардачовою, продовжена 2019 року Веронікою Реймер, Богданом Козловим, Микитою Вініченком, Юлією Венгеровою, Юхимом Лободою, Міланою Павловською та Андрієм Войтенком, сьогодні зміцнена переможцями 2020 року – номінантами Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Таланти світу». Нових змагань і гідних перемог студійцям «Театру Слова», примноження доброї слави і колегіантам, і рідному колегіуму!

Відео з виступами наших переможців за бажання можна переглянути і  у фейсбуці, і на сайті колегіуму.

Юхим Лобода, посилання на вірші:

1) https://youtu.be/MtHeL6XK6t8

2) https://youtu.be/ElACIaVJ5VM

3) https://youtu.be/h3OoBDdjBGQ

 

Серафіма Мітюшина, посилання на вірші:

1) https://youtu.be/qJlMRRLfuHs

2) https://youtu.be/qfdl82JfayA

 

Арсен Малюга, посилання на вірші:

1) https://youtu.be/yBJFxPcNUkA

2) https://youtu.be/1XqmnvMYaL0