Неймовірний подарунок до Міжнародного дня студентського спорту зробили шанувальникам спорту студентки Запорізького національного університету Ангеліна Хміль/Тетяна Лазаренко. Першокурсниці  факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, сенсаційно виграли чемпіонат Європи з пляжного волейболу, серед спортсменів до 18 років, що проходив в турецькому Ізмірі.

Волейболісти, які прибули на континентальну першість у статусі 31-го номеру Європейського рейтингу, впевнено подолали турнірну дистанцію до півфіналу, вигравши п’ять матчів (чотири з них із сухим рахунком 2:0).

У півфіналі Хміль/Лазаренко не залишили шансів не сильним швейцаркам Кресслер/Точіні – 2:0. А у фіналі зустрілися із землячками – Ганною Чичельницькою / Дар’єю Романюк, які мають п’яту позицію європейського рейтингу.

У фінальній битві наші дівчата переконливо довели, що пробилися до вирішального поєдинку аж ніяк не випадково. Хміль/Лазаренко одразу ж виказали серйозність власних намірів – 5:2, проте на подачі Романюк їхнім суперницям вдалося здобути чотири очки поспіль. І все ж атакуючий порив Хміль у тому матчі просто зашкалював. Надалі вона відзначилася ефектною серією і обвідних м’ячів, і вкорочених, благо – Лазаренко чітко дбала про зручні передачі. І коли їхня пара знову вийшла вперед – 12:9, то вже втримала цю перевагу до самого фінішу партії – 21:18.

Натомість, наступний сет вийшов більш напруженим і боротьба у ньому тривала фактично очко в очко. Тож навіть коли запорізькому дуету вдалося вийти вперед – 18:14, чорноморський не «поплив» і спромігся скоротити відставання до мінімуму. Та все ж у кульмінаційний момент героїнею стала Хміль, котра обачливо перекинула блок Романюк – 21:19. Отже, рахунок став 2:0, і Ангеліна й Тетяна сенсаційно виграють чемпіонат Європи! Срібло континентальної першості вирушило до Чорноморська. Крім того, успіх українських дівчат підтримали і хлопці – у змаганнях юнаків чемпіонами Європи стали Євген Бойко (Нова Каховка) / Владислав Омельчук (Рівне)

Додамо, що новоспечених чемпіонок Європи Ангеліну та Тетяну, тренують Василь Михайлович Букін та Любов Афанасіївна Букіна.

095044_8W7A9517160319_8W7A0218160319_8W7A0233160319_8W7A0293160319_8W7A0352hmil_lazarenkohmil_lazarenko1hmil_lazarenko2hmil_lazarenko3hmil_lazarenko4