Сісти б в «Інтерсіті» чи просто в звичайний фірмовий поїзд – і ти вже за кілька годин у столиці чи в Карпатах. Затишне купе, делікатні й уважні провідниці, європейський комфорт. Милуйся краєвидами, що змінюються за вікном, спокійно засинай: поїзд веде високопрофесійна бригада майстрів-машиністів.

Мабуть, саме це уявляли діти  внутрішньо переміщених осіб, що вже тривалий час мешкають у Січовому колегіумі, після  цікавої зустрічі, яка щойно відбулася в його стінах. На зустріч із дітьми-школярами прийшли незвичайні гості, які добре знають, що являє собою залізниця, що таке залізничний транспорт, якими є правила його експлуатації підготовленими, навченими бригадами обслуговування.

Всьому цьому можна навчитися в державному навчальному закладі «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту». Юним внутрішньо переміщеним особам про ліцей, зміст, практичну спрямованість навчання в ньому розповіли викладач спецдисциплін і водночас голова профспілкової організації закладу та майстри виробничого навчання.

Їх доповнили виступи голови Запорізької територіальної профспілкової організації Придніпровської залізниці та керівника Енергодарського міського відділу Української спілки осіб з інвалідністю.

Почуте від гостей зацікавило хлопців та дівчат, які зараз стоять перед вибором, де навчатися, чому навчатися. Може, з часом хтось із них, опанувавши таємниці й секрети галузі, вдячно згадає тих, хто сьогодні кинув зернятко пізнання маловідомої, але привабливої галузі господарства нашої держави.