24.02.2021 року на базі КЗ «ЗОЦНТТУМ «ГРАНІ» Запорізької обласної ради відбувся семінар-практикум за темою «Якість позашкільної освіти – основа її конкурентоспроможності в умовах децентралізації». Захід проведено у форматі онлайн на платформі додатку Google Meet. У семінарі взяли участь біля 80-ти педагогів: директори, їх заступники, методисти, завідувачі відділів, керівники гуртків, які представляли заклади позашкільної освіти м. Запоріжжя та Запорізької області.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Центру «Грані» Богданов С.М. Він зазначив, що за умов децентралізації та реформ, саме якісна організація освітнього процесу є рушійною силою розвитку позашкілля.

Наступним привітав учасників онлайн-семінару тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації Захарчук В.М.  Він підкреслив, що на сучасному етапі механізми впровадження компетентнісного підходу в позашкільну освіту та питання якості освіти знаходяться на стадії теоретичного опрацювання і практичної апробації й передбачають активну участь у процесі її реформування всіх учасників позашкільного освітнього процесу.

З науковим підходом до питання і з доповіддю «Якість позашкільної освіти: деякі роздуми щодо критеріїв вимірювання» виступила Могілевська В.М., доцент кафедри теорії та методики виховання КЗ «ЗОІППО», кандидат соціологічних наук.

Досвід роботи з цього напряму в Центрі НТТУМ «Грані» презентував заступник директора з навчально-виховної роботи Арутюнян В.Е.

Наступні доповідачі презентували власний досвід роботи з дітьми, різні форми, прийоми і технології, в тому числі інноваційні, впровадження компетентнісного підходу в освітній процес закладу, що впливає на якість позашкільної освіти. Так, роль педагога у формуванні ключових компетентностей вихованців розкрили представники Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є.Руднєвої відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Демченко Н.Г., методист закладу та Сімченко С.В., керівник гуртка «Сучасні технології та інженерія». З досвідом «Як стати успішним?» поділилася з колегами керівник гуртка інформатики та програмування КРЦМШ Запорізької міської ради, переможець міського, обласного та Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка 2020», Гусарова В.В.

Висновки, що були вироблені під час роботи онлайн-семінару оголосила завідувач методичного відділу Бондаренко О.Б., яка озвучила тезу, що кожен заклад освіти має розробити власну стратегію забезпечення якості освіти.

Після інтенсивної мозкової роботи присутнім було запропоновано рефлексію, яку провела методист методичного відділу Примерова Т.М.

Всі учасники заходу отримають відповідні електронні сертифікати.

IMG_0603IMG_0602IMG_0598IMG_0594IMG_0593IMG_0592IMG_0588IMG_0587IMG_0606IMG_0606IMG_0587IMG_0588IMG_0592IMG_0593IMG_0594IMG_0598IMG_0602IMG_0603