З метою надання підтримки закладам фахової передвищої, вищої освіти з організації завершення навчального року Міністерством освіти і науки України було проведено онлайн-нараду (формат Zoom) 29.04.2022 року з проректорами (заступниками директорів), відповідальними за організацію освітнього процесу в закладах, що здійснюють підготовку за освітніми ступенями фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра, магістра усіх форм власності та сфер управління.

Головні спікери наради:

  • Сергій ЗАХАРІН (Міністерство освіти і науки України);
  • Олег ШАРОВ (Міністерство освіти і науки України);
  • Тетяна ВАКУЛЕНКО (Український центр оцінювання якості освіти) та ін.

На онлайн нараді обговорювалися питання стосовно організації освітнього процесу та завершення навчального року у закладах фахової передвищої, вищої освіти та створення тимчасових екзаменаційних центрів для проведення національного мультипредметного тесту, магістерського комплексного тесту, магістерського тесту навчальної компетеності.

Учасники семінару отримали роз’яснення стосовно листів Міністерства освіти і науки України: «Про рекомендації стосовно окремих питань завершення 2021/2022 навчального року у закладах вищої, фахової передвищої освіти»; «Про попередні місця проведення національного мультипредметного тестування».

Спікери поінформували про те, як саме відбуватиметься вступ до закладів вищої та фахової передвищої освіти. Воєнні дії на території нашої держави зумовили певні обмеження й умови, на які не можна не зважати під час організації вступної кампанії.

Цього року неможливим є проведення традиційних ЗНО, ЄВІ, ЄФВВ, з огляду на що заплановано запровадити тестування, подібні до них, а саме:

  • національного мультипредметного тесту – для вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юнктурні та медичні спеціальності (зокрема, контракт) (60 завдань);
  • магістерського комплексного тесту – для вступу до магістратури на спеціальності (Право + іноземні мови) 50 та 30 завдань відповідно;
  • магістерського тесту навчальної компетентності – для вступу до магістратури на окремі спеціальності (33 завдання).

Також зауважили, що всі тестування відбуватимуться в комп’ютерному форматі, завдяки чому буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії. Під час повітряної тривоги можна буде перерватись, а потім продовжити роботу.

Проректори, заступники директорів, відповідальні за організацію освітнього процесу в закладах вищої та фахової передвищої освіти мали можливість поставити запитання під час проведення наради шляхом надсилання їх у спільний чат наради та отримати відповідь від спікерів.

Проведення подібних онлайн-нарад заплановано щотижнево.