10 травня о 15:00 Центр проводить безоплатний вебінар для педагогів загальноосвітніх закладів до Дня менструальної гігієни, який проходить 28 травня, на тему: «Говоримо з учнями про місячні: стигматизація, менструальна гігієна та здоров’я». Вебінар відбудеться у форматі онлайн за участі експертки Центру — завідувачки відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру, лікарки-гінекологині Ірини Сороки. Центр звертається до вас з проханням проінформувати регіональні навчальні заклади щодо проведення тренінгу та запросити до участі педагогів.

Гендерна нерівність, дискримінаційні соціальні норми, культурні табу, бідність та нестача базових медичних послуг впливають на те, що дівчата та жінки можуть не дотримуватися менструальної гігієни та не знати про важливі аспекти репродуктивного здоров’я. Дівчата-підлітки можуть стикатися зі стигмою, булінгом та соціальним відчуженням під час менструації. Згідно з опитуваннями, майже половина дівчат не знають, що можна чи не можна робити під час менструації. Кожна друга дівчина стикалася з насмішками та жартами через менструацію і 15% переживали глузування через плями крові на одязі. Відповідно до проведеного дослідження Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні у 2018 році, більшість підлітків (91,2% дівчат та 73,9% хлопців) бажають отримувати більше інформації про гігієну, зокрема менструальну.

Нестача базових знань про менструальну гігієну може призводити до виникнення стресу й сорому, що впливають на психічне здоров’я, а також сприяти ранній і небажаній вагітності. А неправильна гігієна — спричинити інфікування статевих органів.

Головна мета вебінару — надати педагогам актуальну інформацію щодо теми менструальної гігієни та спонукати проведенню тематичного уроку в навчальному закладі, посприявши формуванню у підлітків розуміння і здорового ставлення до теми менструації.

Будемо вдячні за сприяння залученню вчителів до заходу. Для подачі заявки на участь, потрібно заповнити Google-форму за посиланням: https://forms.gle/GS95hBXpBTA13afY8

Зустріч пройде на платформі ZOOM за посиланням:

https://us06web.zoom.us/j/85478125275?pwd=ZTlWckI0OEtqWHhwYlhT U1gwNlppdz09

Тривалість заходу: до 1 год