Саме під таким гаслом з 01 по 31 жовтня 2020 року у школах Новомиколаївського району проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

Глобальна екологічна криза, в умовах якої ми живемо, є наслідком впливу багатьох чинників і насамперед споживацького підходу до природи. Але є ще одна, чи не найсуттєвіша причина екологічної кризи, – це глибоке падіння духовності та моралі, низький рівень екологічної освіти і виховання, загалом екологічної культури переважної більшості мешканців планети. Зважаючи на це, підготовка громадян із високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості та культури на основі нових критеріїв оцінки взаємовідносин людського суспільства й природи має стати одним з найпотужніших важелів у розв’язанні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.

Тому головною метою Всеукраїнського місячника було привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

Шкільна бібліотека як структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і важливий складник його освітнього простору посідає важливе місце у системі екологічного виховання учнів. Головними пріоритетами її діяльності є виховання екологічної свідомості, екологічної культури молодих громадян України.

Закладами загальної середньої освіти району в рамках Всеукраїнського місячника, у якому взяли участь учні, шкільні бібліотекарі, педагоги школи, громадські діячі, батьківська громадськість, проведено цілу низку різноманітних заходів просвітницького характеру, спрямованих на формування в учнів екологічної культури.

Цікаво пройшов цей місячник в ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Бібліотекар Валентина Луцька підготувала книжкову виставку «Екологія. Людина. Проблеми.», організувала виставку малюнків «Природа очима дітей». Викликали інтерес у школярів конкурс ерудитів «Природа радість нам дарує», вікторина «Флора і Фауна України», екологічна гра-подорож «Світ в твоїх руках», бесіда  «Життя без сміття», екологічна година «Ми — господарі нашої Планети», підготовка стіннівок «Вибір за тобою» та «Земля — наш дім», фотогалерея «Природа навколо нас», презентація «Хвора річка». Протягом жовтня у школі проходив читацький марафон «Природа і ми». Завершився місячник проведенням флешмобу «Природа — вчитель і природа мати».

Бібліотекар Підгірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Тетяна Опанасенко разом з педагогами школи провела конкурс віршів «Про природу тихим словом», підготувала конкурс – виставку виробів з природного матеріалу «Віконце в природу». У школі діяла книжкова виставка – огляд «Пригоди в зеленому царстві».

Конкурс малюнків «Природа очима дітей» проведено в КЗ Терсянський НВК і Новомиколаївській філії ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ № 1 бібліотекарями Антоніною Котелевською та Наталією Водолазькою. У цих навчальних закладах організовано також книжкові виставки «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду». У КЗ Терсянський НВК проведено також для читачів екскурсію до бібліотеки «Екологія. Книга», екологічну годину «Еколог-професія майбутнього», цікаву зустріч з місцевим краєзнавцем Сергієм Кухленком та трудову акцію «Квітни, наша школо!».

У КЗ «Тернуватський ОЗЗСДО» проведено конкурс плакатів: «Збережемо підручники – збережемо ліс – легені нашої планети» й екологічну акцію «Збережемо природу – допоможемо іншим», підготовлено викладку літератури «Людина і світ природи».

Цікавими і пізнавальними були для учнів КЗ Софіївський НВК бесіда «Правила поведінки на природі», екологічний конкурс «Природа в загадках, прислів’ях, приказках, віршах» та конкурс віршів «Будь на Землі Людиною».

Школярі Любицької ЗОШ І-ІІІ ступенів стали учасниками цікавих екологічних і літературних подорожей: «Подорожуємо тваринним світом», «Вони живуть, ростуть поруч з нами», «Подорож до зеленої аптеки», «Казка вчить, як з природою дружить».

Екологічна година «Ліси – легені планети» пройшла в КЗ Сторчівський НВК і КЗ «Трудова ЗОШ І-ІІ ступенів». Крім того, у цих школах були організовані книжкові виставки «Віконце у природу» і «Знай, люби, бережи», а в КЗ «Трудова ЗОШ І-ІІ ступенів» проведено конкурси малюнків «Природа очима дітей» і віршів «Про природу тихим словом».

В організації масових заходів бібліотекарі використовують мультимедійні технології, супроводжують виступи демонстрацією слайдів і відеофільмів, що дає можливість молоді краще засвоювати інформацію.

Шкільні бібліотеки постійно шукають нові форми роботи, які допомагають вихованню творчих особистостей, розвитку екологічної культури сучасних учнів.

КЗ Софіївський НВК 2КЗ Софіївський НВК 3КЗ Сторчівський НВК 2КЗ Тернуватський НВК 5КЗ Тернуватський ОЗЗСДО 2КЗ Терсянський НВК 1КЗ Трудова ЗОШ І-ІІ ступенівЛюбицька ЗОШ 2Любицька ЗОШ І-ІІІ ступенів 1Новомиколаївська філія ОНЗ Новомиколаївської СЗОШ І-ІІІ ступенів 3 1ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 1Підгірненська ЗОШ 2Підгірненська ЗОШ 3СЗОШ №1 2СЗОШ №1 3СЗОШ №1 4