Наші традиції – це надбання багатьох поколінь, це безцінне джерело, з якого ми черпаємо життєву мудрість, що є потрібною для побудови гідного, вільного та щасливого майбутнього.

Розвитком козацьких традицій у Запорізькому краї активно займається Всеукраїнська федерація «Спас».

У серпні 2023 року на базі Запорізького Козацького ліцею відбувся XXVII Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Запорозький Спас» імені Анатолія Єрмака.

18 серпня у конференц-залі закладу освіти було проведено засідання Круглого столу на тему «Українські національні бойові мистецтва. Проблеми і перспективи розвитку” як в офлайн, так і в онлайн форматах у межах Фестивалю.

На заході були присутні фахівці з українських національних бойових мистецтв, громадські діячі, представники ЗСУ, Національної поліції, депутати, козацькі отамани, науковці, педагоги, керівники організацій, які розвивають українські національні бойові мистецтва, із Запоріжжя та Дніпра, а також почесні гості з Литви, Швеції та інших країн.

Урочисте відкриття розпочалося з виконання Державного Гімну України.

На засіданні Круглого столу дійшли висновків про важливість розвитку українських національних бойових мистецтв як дійового механізму виховання здорової, сильної, патріотичної української молоді; необхідність позиціонування української бойової культури на рівні ЮНЕСКО та інших відомих світових організацій через українські діаспори та дружні організації у світі; створення робочої групи та програми розвитку національних бойових мистецтв в Україні та світі; звернутися до президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету міністрів України з пропозицією спільного системного впровадження та підтримки державою даної програми.

Через воєнний стан програма фестивалю «Запорозький Спас» була змінена, однак це не стало на заваді в проведенні майстер-класів від майстрів національних бойових мистецтв і видів боротьби, ГУ ДСНС України, ГУ Національної поліції й Управління поліції охорони в Запорізькій області, виставок майстрів народного мистецтва.

Після майстер-класів відбувся Гала-концерт Фестивалю, на якому демонстрували показові виступи вихованці запорізьких шкіл козацького бойового мистецтва, а саме такі осередки: «Спас Сила» (тренер – Володимир Бєлєнков), «Спас Вихор» (тренерка – Олександра Мурцхваладзе), «Спас Вихлист» (тренери – Павло Карякін, Борис Балашов), «Спас Хорти» (тренерка – Ірина Калиновська), «Спас Яр» (тренерка – Жаклін Літава), «Спас Сокіл-Кремінь» (тренер – Ярослав Павленко).

Усіх присутніх на заході привітали президент ГО «Міжнародна федерація «Спас» та Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, почесний президент Міжнародної федерації «Спас» Олександр Рябека, виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Куртєв, депутатка обласної ради Ірина Півень, керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко.

Осередки Спасу та партнерів Фестивалю було нагороджено почесними грамотами.

Подяку за допомогу в організації та проведенні «Запорозького Спасу» отримала директорка Козацького ліцею Оксана Губіна.

Щиро дякуємо незрівнянному ведучому заходу Юлію Гаврилову та артистам Запорізької обласної філармонії за чудову творчу роботу та гарний настрій.

Спас – у кожному з нас!

Слава Україні!

4521123