Під час засідання круглого столу представники керівництва ЗНУ зустрілися з фахівцями Департаментів освіти і науки ЗОДА, Запорізької міської ради, усіх районів Запоріжжя та Широківської громади. Вони обговорили підсумки та результати перепідготовки й підвищення кваліфікації вчителів-предметників ЗЗСО на базі вишу, а також виклики, з якими зіштовхнулися, та подальші шляхи й методи співпраці в цьому напрямку.

На початку заходу ректор Микола Фролов привітав усіх присутніх і подякував за плідну співпрацю в рамках перепідготовки на базі ЗНУ педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти із 7 районів міста. Микола Олександрович зазначив: «Ми зацікавлені в тому, щоб представники початкової та середньої ланки освіти й далі обирали для підвищення кваліфікації саме ЗНУ. Переконаний, що на сьогодні, у нелегкі часи, особливо важлива плідна співпраця всіх ланок освіти – середньої, передвищої та вищої, аби подолати виклики, які ставить перед нами сучасність». Микола Фролов підкреслив, що університет здійснює перепідготовку вчителів за багатьма освітніми програмами й цьогорічний досвід був дуже вдалим. За короткий термін представники вишу провели значну методичну й організаційну роботу. У рамках засідання проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура представив звіт про результати перепідготовки й підвищення кваліфікації вчителів-предметників ЗЗСО відповідно до нових методик згідно з Концепцією «Нова українська школа».

На засіданні виступила й керівниця Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна. Вона відзначила, що вперше в цьому році надана державна субвенція для НУШ, яка передбачала й перепідготовку вчителів-предметників ЗЗСО. Під час заходу проаналізували особливості розподілу та використання цих коштів. За її словами, заклади вищої освіти області активно спрацювали, зокрема й ЗНУ, змогли в короткий час надати якісні послуги з перепідготовки вчителів-предметників. Такі заходи є важливими в контексті підготовки й використання потенціалу цих учителів. Позитивним є і те, що держава фінансує цей напрям у галузі освіти. Зокрема, на перепідготовку вчителів із цієї субвенції виділили близько 15 млн грн.

Представники департаментів освіти і науки відзначили, що серед актуальних питань сучасної освіти – перепідготовка педагогів із різних навчальних дисциплін, які працюватимуть з учнями Нової української школи, коли ті перейдуть до 5 класу, різні аспекти інклюзивного навчання, діджиталізації, створення безпечного середовища тощо. Крім того, у рамках заходу представників департаментів освіти і науки ЗОДА, Запорізької міської ради, районних відділів, ЗОДА, Широківської громади відзначили подяками за високий професіоналізм та плідну співпрацю у підвищенні кваліфікації вчителів, які забезпечують здобуття освіти учнями 5-11(12) класів загальної середньої освіти, відповідно до нових методик, згідно з Концепцією «Нова українська школа».

Наприкінці заходу ректор Микола Фролов подякував усім присутнім за плідне й результативне спілкування, пропозиції, які пролунали під час заходу та які допоможуть представникам вишу скоригувати роботу з організації та проведення курсів із підвищення кваліфікації педагогічних працівників у подальших проєктах.

 

ЗНУ фото (2)ЗНУ фото (3)ЗНУ фото (4)ЗНУ фото (1)