Розвиток кадрового потенціалу – ключ до відбудови України та економічного зростання. На базі Запорізької торгово-промислової палати відкрито Кваліфікаційний центр (акредитований Національним агентством кваліфікацій,  сертифікати № 135,136 від 31.01.2024). Відтепер тут можна підтвердити професійні навички, отримані за межами освітніх закладів, зокрема, на виробництві, під час курсів, тренінгів. Станом на зараз – кваліфікації кухара 3 і 4 розрядів, але вже незабаром перелік професій розшириться.

Важливий проєкт з розвитку національної системи кваліфікацій у регіоні підтримали заклади професійної (професійно-технічної) освіти, Департамент освіти і науки облдержадміністрації.

Запорізька торгово-промислова палата розпочала процедуру реєстрації кваліфікаційного центру у 2021 році – однією з перших в Україні. Цьому передували консультації з бізнесом, вивчення досвіду європейських торгово-промислових палат, які традиційно надають послуги з оцінки знань і навичок робітничих кадрів.

Президент Запорізької ТПП Володимир Шамілов розповідає:

«Для нас дуже важливо долучитись до розбудови національної системи кваліфікацій. Адже це є запорукою гармонізації законодавства відповідно до європейських норм і набуття Україною членства в ЄС. Особливого практичного значення відкриття кваліфікаційного центру набуває в умовах війни – як можливість прискорити працевлаштування  внутрішньо переміщених осіб, ветеранів».

Варто зазначити, освітні послуги є одним із основних напрямів діяльності Запорізької ТПП.  Вже понад 20-ти років працює навчальний центр, реалізуються навчальні курси та програми для підприємців, тренінги і вебінари за підтримки міжнародних програм, застосовуються інноваційні підходи до бізнес-освіти через імплементацію найкращих світових практик.

На сьогодні розроблено процедуру присвоєння/підтвердження кваліфікацій, контрольно-оцінювальні матеріали, успішно проведена акредитаційна експертиза Кваліфікаційного центру ЗТПП. Теоретичні іспити відбуватимуться у Запорізькій ТПП, виконання практичних завдань – на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей».

Як підтвердити кваліфікацію?

Потрібно підготуватись відповідно до професійного стандарту, звернутись до Центру і пройти теоретичне та практичне оцінювання. В разі успішного складання цих випробувань, ви отримаєте сертифікат про присвоєння професійної кваліфікації, який дає право на офіційне працевлаштування.

Дуже важливо, що Кваліфікаційний центр проводить оцінювання результатів навчання на основі неформального й інформального навчання (самоосвіта). Головне, щоб людина володіла необхідними вміннями, знаннями і компетенціями.

Основні кроки

  1. Заповнити заяву про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації та інші документи, з переліком, зразками яких можна ознайомитись на сайті.
  2. Пройти співбесіду стосовно набутих раніше компетентностей та/або результатів навчання, знань.
  3. Після підготовки скласти теоретичний і практичний іспити.
  4. Отримати сертифікат встановленого зразка про присвоєння, підтвердження професійної кваліфікації.

Інформацію щодо роботи Кваліфікаційного центру ЗТПП, процедури присвоєння та/або підтвердження професійних кваліфікацій можна отримати на офіційному сайті Запорізької торгово-промислової палати у розділі «Кваліфікаційний центр»:

https://www.cci.zp.ua/kc/

Контакти Кваліфікаційного центру ЗТПП:

Тел. +38 (061) 213-50-24

E-mail: cci@cci.zp.ua