Заступник голови облдержадміністрації Олександр Свистун (стажування) взяв участь у засіданні робочої групи зі стратегічного планування розвитку системи професійної освіти у Запорізькій області, що відбулось у конференц залі виставкового комплексу «Козак Палац». У заході також взяли участь фахівці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, представники підприємств та закладів професійно-технічної освіти регіону.

Під час засідання учасники робочої групи розглянули результати стратегічного аналізу системи професійної освіти області, обговорили можливості розвитку та перспективи системи професійної освіти області.

На сьогодні у Запорізькій області функціонують 29 закладів професійно-технічної освіти та п’ять навчальних центрів при кримінально-виконавчих установах закритого типу. У закладах професійно-технічної освіти навчається майже 13 тисяч учнів.

  • Сьогодні ми проводимо стратегічну сесію та визначаємо ключові аспекти розвитку професійно-технічної освіти на найближчі сім років. Запорізька область увійшла до пілотних областей проєкту «EU4Skills» та одна з перших в Україні матиме цей стратегічний документ. Міністерство освіти і науки України визначило профтехосвіту як один з пріоритетів свого розвитку, такий напрямок підтримує і облдержадміністрація. Стратегія розвитку запланована на 2021-2027 роки, остаточно завершити роботу над цим масштабним проєктом планується до кінця року. Вже з січня 2021 стратегія буде реалізовуватись, – зазначив Олександр Свистун.

Проте, вже у цьому році заплановано створення двох навчально-практичних центрів на базі Михайлівського вищого професійного училища та Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти, створення виробничого майданчику на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища.

  • Діти мають отримувати освіту в сучасних умовах, вчитися на сучасному обладнанні, мати потім змогу працевлаштуватися за фахом. Також у навчальних закладах регіону поширюється дуальна форма навчання, коли студент вчиться та одночасно отримує практичні професійні навички. Необхідно зробити так, щоб отримана фахова освіта відповідала сучасним вимогам ринку праці, – наголосив Олександр Свистун.

picture-10 (5)picture-11 (5)picture-12 (5)picture-13 (5)picture-14 (4)picture-15 (4)picture-16 (3)picture-17 (3)picture-18 (2)picture-19 (1)picture-20 (1)picture-21 (1)picture-22 (1)picture-23 (1)picture-1 (6)picture-2 (6)picture-3 (7)picture-4 (7)picture-5 (7)picture-6 (6)picture-7 (6)picture-8 (6)picture-9 (5)