У Запорізькій області відбулися перші інклюзивні ігри «Ми – разом!», організовані завідувачкою кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, кандидатом педагогічних наук, доцентом Оленою Аксьоновою.

Захід було започатковано у лютому 2021 року відповідно до Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в новій українській школі на 2020-2024 роки за напрямом «Створення сучасного, розвивального, безпечного, комфортного та інклюзивного освітнього середовища, яке сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, захисту від небезпек, підвищенню рухової активності дітей» та  на виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2018-2022 роки.

Через карантин інклюзивні ігри проходили в форматі онлайн. Учасники записували завдання на відео та висували на розгляд журі. Участь в Іграх  взяли заклади освіти з інклюзивним навчанням та інклюзивно-ресурсні центри з 30 населених пунктів Запорізької області. А це 411 учасників та 255 команд,  які змагалися у трьох вікових дивізіонах – від дошкільнят до учнів  5-9 класів.

Ігри проводилися за трьома номінаціями: «Віртуоз», «Потужний дует», «Витривала команда», де вміння виконувати фізичні вправи демонстрували  команди в складі яких були діти з особливими освітніми потребами, та діти  які мають нормотиповий розвиток. Як відзначають організатори інклюзивних ігор, завдяки інклюзивним іграм дітям вдалося знайти спільну мову, здружитися і краще адаптуватися в колективі.

За результатами заходу було визначено 54 призери у різних номінаціях, які отримали пам’ятні призи і подарунки. Участь в оголошенні переможців змагань (яке відбулося онлайн) взяв заступник начальника Запорізького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Віталій Івакін.

ii1ii2ii3 (1)ii3ii