На виконання концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, з метою виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, була проведена IV Обласна польова школа «Джури козацькі». Захід проходив у Василівському районі на турбазі КЗ «Центр туризму» ЗОР «Лиса гора».

Місце проведення було обрано не випадково. Адже Лиса гора – це унікальний мис на березі Каховського водосховища, яке було створено на місці славетного Великого Лугу. Зараз мис вкритий лісовими насадженнями. Це памʼятка природи, геології та археології з численними місцями історичних подій, починаючи від стоянок камʼяного віку, скіфських поселень, памʼяток козацької доби та подій Другої світової війни. На лоні цієї мальовничої природи, юні джури пройшли справжній козацький гарт!

На заході були присутні представники з Шевченківського району м. Запоріжжя, м. Енергодар, Запорізького району, Комишуваської ОТГ Оріхівського району та представники закладів освіти обласного підпорядкування: Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Січовий колегіум» і «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат «Дивосвіт».

До програми польової школи входили цікаві й корисні майстер-класи, конкурси та ігри: «Неповне розбирання та збирання автомату», «Стрільба», «Відун», «Впоряд», «Рятівник», «Бівак» та Теренова гра.

За результатами конкурсної програми у загальному заліку були визначені призери: І місце – рій «Джурята» Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту (кер. Волков С.В.); ІІ місце – рій «Січовики» КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Січовий колегіум» ЗОР (кер. Ганніч В.В.), ІІІ місце – рій «Таврійські козаки» КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат «Дивосвіт» ЗОР (кер. Ісенко В.М.).

У проведенні майстер-класів та конкурсів КЗ «Центр туризму» ЗОР дякує за допомогу Архипову В.А., керівнику гуртків ЗЦКВПВ «Школа джур» (конкурси «Стрільба» та «Неповне розбирання та збирання автомату»)  та Шеремету А.М., голові ГО «Молода Січ» (конкурс «Впоряд»).

Також дякуємо всім учасникам та керівникам, які взяли участь у польовій школі «Джури козацькі». Чекаємо Вас наступного року.