21-22 листопада 2023 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді у змішаному форматі (офлайн та онлайн) відбувся Всеукраїнський збір лідерів дитячого екологічного парламенту та представників юнацьких секцій охорони природи «ВІЗІЯ ДЕП».

Організатори заходу – Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Українським товариством охорони природи, Всеукраїнською громадською організацією «Спілка освітян України» за погодження Міністерства освіти і науки України.

Мета – популяризація дитячого екологічного руху.

Учасниками Збору стали педагогічні працівники закладів вищої, загальної середньої та позашкільної освіти, представники територіальних громад, учнівська молодь із числа представників регіональних осередків ДЕП, дитячих громадських екологічних організацій, учнівських секцій товариства охорони природи, екологічних загонів, які діють при закладах позашкільної  та загальної середньої освіти, а також лідерів Всеукраїнського юннатівського руху «Зелена естафета».

До м. Києва з’їхалися представники з різних куточків України – Донецької, Одеської, Тернопільської, Львівської, Кіровоградської і Полтавської областей.

У межах заходу відбулися засідання круглого столу «Дитячий екологічний парламент в системі роботи громадських організацій та закладів освіти: досягнення, проблеми, рішення», презентація досягнень та обговорення практичних питань щодо формування екологічно свідомого ставлення до світу, підтримки кращих практик, а також майстер-класи, тренінги тощо.

Запорізьку область представили лідери дитячого екологічного парламенту Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» – учениці 9-Б класу Войтова Мілана та Голуб Віталіна.

Мілана презентувала роботу дитячого екологічного об’єднання «Екостежина «Козацька валеологія». Дівчина розповіла про створення стежини, форми роботи та станції.

Детальний звіт про організацію діяльності, виставки, екскурсії в історично-побутовій стилізованій кімнаті «Козацька хата» закладу освіти представила на «ВІЗІЯ ДЕП» Віталіна.

Учасники Збору дізналися від ліцеїстки про історію створення кімнати, наголосивши, що за п’ять років роботи в «Козацькій хаті» було проведено 169 екскурсій, 75 занять, 8 масових заходів. З 2018 по 2023 рік у музеї експонувалися виставки старожитностей: «Краса жіночої  хустки» (2019), «Лялька-мотанка – український оберіг» (2020); «Родинний оберіг» (2021), «Різдво Христове-коляда (2022)», «Різдвяний зорепад».

Організатори заходу подякували лідеркам-активісткам за проведену роботу і прийняли запрошення відвідати Козацький ліцей.

Юні натуралістки дізналися багато цікавого про досвід роботи дитячих екологічних парламентів, громадських об’єднань.