29-30 жовтня 2020 року в м. Вінниця відбулась VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія: теорія і практика досліджень на сучасному етапі», яка проходила в онлайн-форматі. У рамках конференції Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва об’єднала всіх зацікавлених у розвиткові усної історії – науковців, краєзнавців, архівістів, бібліотекарів, студентів та освітян з різних регіонів України, Республіки Польща, Чеської Республіки та Республіки Білорусь.

Учасники конференції продемонстрували свої усноісторичні дослідження, теоретичні і методичні розробки, можливості безпосередньої роботи із джерелами, збереження, аналіз та оприлюднення результатів цих досліджень. Були продемонстровані документальні фільми, відбулися експрес-презентації нових видань з питань усної історії.

До обговорень сучасних усноісторичних практик долучились і педагоги КЗ «Центр туризму» ЗОР. Юрій Сало, керівник туристських груп (експедицій) відділу краєзнавства та патріотичного виховання виступив з доповіддю «Використання методу усної історії в закладі позашкільної освіти: досвід КЗ «Центр туризму» ЗОР». В доповіді були висвітлені та проаналізовані усноісторичні конкурси, впроваджені Центром – «Усна історія АТО/ООС» та «Усна історія Майдану», трансформовані у 2020 році в окремий проєкт «Героям слава!». Окремо було презентовано результати етнографічних експедицій з вихованцями, які відбувались в рамках проєкту «Усна історія Запорізького краю». Зокрема учасникам конференції було продемонстровано науково-популярне видання ««Усна історія Запорізького краю: матеріали етнографічної експедиції юних краєзнавців. – Випуск 1. Мелітопольщина». Варто відмітити, що подібні експедиції проводять лише декілька закладів вищої освіти в Україні.

Усна історія стрімко розвивається в наукових і краєзнавчих практиках та поступово набуває міждисциплінарного характеру. Запрошуємо вихованців та педагогів області до участі в усноісторичних конкурсах та експедиціях, які організовує КЗ «Центр туризму» ЗОР!