Друзі! Сьогодні дуже важливо розуміння і підтримка громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та практичних кроків щодо зближення з НАТО.

Не перший рік ми у місті Бердянську разом з військовослужбовцями підшефних військових частин, науковцями, освітянами, працівниками культури, громадськими активістами проводимо тематичні години, бесіди, лекції для молоді з питань  євроатлантичної інтеграції України з розповсюдженням відповідної тематичної літератури. Важливо і надалі проводити  ефективну інформаційно-роз`яснювальну роботу щодо підтримки стратегічного курсу країни на подальшу тісну співпрацю з Північно-Атлантичним Альянсом, популяризацію вступу України до НАТО.

З 2014 року Україна протистоїть російській агресії. Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни. Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО. Враховуючи незаконну анексію Криму та гібридну неоголошену війну на Донбасі, потенційну загрозу загострення положення на ТВД та антиукраїнські політтехнологічні проекти, у державі розробляється перспективний вступ України до НАТО.

 

У 2013 році лише 16 % українців підтримували ідею членства в НАТО. На сьогодні це – 59 %. Це – неймовірний результат після 70 років тоталітарного комуністичного режиму з мільйонами жертв через голодомори, війни, політичні репресії…

У бібліотеках міста виставлені на постійній основі тематичні книжкові виставки, інформаційні експозиції з питань діяльності Європейського Союзу та євроатлантичної інтеграції України. Мета наших просвітницьких заходів одна: довести до кожного бердянця, що агресія Російської Федерації проти України, анексія частини української території поставила перед Українською державою невідкладне завдання щодо реального забезпечення національної безпеки країни. Що вступ до НАТО сприятиме розширенню та поглибленню співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, зміцненню національної безпеки країни, а також матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.

15 травня 2018 року у Бердянській міській бібліотеці відбувся методичний семінар з працівниками освіти і культури, за участю військовослужбовців Національної гвардії України і громадськості по виконанню Плану заходів щодо реалізації концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України у 2018 році.

Темою виступу голови громадської організації: “Запорізький обласний Центр сприяння Євроатлантичній інтеграції”, члена спілки журналістів України,  військового історика, керівника запорозького патріотичного козацького руху опору, науковця, головного редактора альманаху “Українське патріотичне козацтво”, заступника голови обласної координаційної ради розвитку козацтва при Запорізької ОДА Дмитра Сухініна було надання рекомендацій у просвітницькій та інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо курсу Євроатлантичної інтеграції України.

Дмитро Сухінін розповів присутнім про законодавчі акти нашої держави, цілі та завдання відповідної урядової Програми співробітництва Україна-НАТО, про історію створення та роботу з громадськими організаціями центру інформації та документації НАТО в Україні. Про те, що ідеї європейської та євроатлантичної інтеграції є консолідуючими, мають широку підтримку в українському суспільстві, про що говорять соціологічні дослідження. Було також зазначено, що Альянс є надійною, дієвою структурою військово-політичного характеру та надійно, на протягом декількох десятиліть забезпечує мир та захищає Європу від можливих загроз захоплення територій своїх членів та війни.

Організація (НАТО) є однією з провідних міжнародних інституцій, яку поважають та з якою співпрацюють багато країн світу з метою дотримання міжнародного миру і безпеки. Під час гібридної неоголошеної війни з російським агресором співпраця України її міністерств та відомств, громадських організацій, Збройних сил як ніколи важлива, тому що дозволяє обмінюватися передовим досвідом в наукових, оборонних, дослідницьких та організаційних питаннях відносно тактики та стратегії оборони, боротьби з окупантами та бойовиками. Необхідність плідної спільної співпраці з фахівцями та військовими з подальшим вступом до НАТО вже нікому не треба доводити.

Сьогодні суспільство готове відповідально  вирішувати питання захисту своїх дітей та нащадків від можливих драматичних подій та зазіхань на наші землі з боку імперських російських сил. А перехід на нову техніку, отримання технологій, нового менеджменту і стандартів в армії дозволить створити незламну потужну військову силу, з якою будь-який ворог України не захоче воювати.

Також Дмитро Сухінін розповідав про боротьбу за незалежність з терористами, російськими окупантами та бойовиками, про сміливість та мужність бійців, допомогу фронту, з ризиком для життя козаків-волонтерів, наголосив на необхідності підтримки Програми співпраці з НАТО та вступу до організації, враховуючи необхідність забезпечення системи колективної безпеки та миру в країні та Європі.

Вчителям і бібліотекарям міста було роздано книжки та  інформаційні листи про важливі шляхи взаємодії України і НАТО: “Стислий огляд допомоги НАТО Україні”, “Посилена Передова Присутність НАТО”, “Кіберзахист НАТО”, “П’ять найпоширених російських міфів про НАТО”, “Що таке НАТО? Знайомство з Трансатлантичним альянсом”.

Після проведення у рамках методичного семінару інформаційної години “Український шлях до НАТО”, працівники освіти і культури, військові, представники громадськості  обмінялись досвідом, професійними напрацюваннями в проведенні просвітницьких заходів з питань євроатлантичної інтеграції України, відповідно до розпорядження голови Запорізької ОДА від 20.03.2018 № 144 “Про виконанню Плану заходів щодо реалізації концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік”.

Взяли участь у методичному семінарі: голова громадської організації: “Запорізький обласний Центр сприяння Євроатлантичній інтеграції” Дмитро Сухінін, представники відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому Бердянської міської ради: Ірина Шинкаренко і Ігор Зубрицький, директор Центральної бібліотечної системи Гусак Г.М.,  керівник міського методичного об’єднання вчителів історії Лариса Дмитренко, військовий психолог 3-го патрульного батальйону Національної гвардії України Людмила Зубович, голова ГО інвалідів війни і збройних сил Микола Філімонов, військовослужбовці, працівники освіти (вчителі історії) і культури (працівники бібліотек), міські ЗМІ.

Ведучі, головний спеціаліст відділу внутрішньої політики, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання Ігор Зубрицький і директор Центральної бібліотечної системи Галина Гусак подякували всім за активну участь у заході та обмін досвідом. Учасники зустрічі були єдині в необхідності проведення і надалі дієвих практичних шляхів щодо популяризації взаємодії України з НАТО, активізації національно-патріотичного виховання молоді, консолідації Бердянської громади навколо захисту територіальної цілісності та незалежності України, профілактики сепаратизму, увічнення пам’яті Героїв всіх поколінь-борців за незалежність України, подальшому наданні волонтерської допомоги Українській армії, проведенні дослідницької та просвітницької роботи з питань відродження та розвитку історичних, патріотичних та культурних традицій Українського козацтва у Запорізькому краю і місті Бердянську.

Відеопрезентацію про історію створення, основні принципи,  головні напрямки діяльності блока НАТО і виставку книг про український шлях до НАТО підготували для присутніх працівники бібліотеки Олена Баєва, Людмила Ясинчук і Олена Буркут.

Усі виступаючі на методичному семінарі були єдині у тому, що важливим для історичного періоду, який сьогодні проходить Україна є факт серйозної науково-технічної, правової. оборонгої та фінансової допомоги з боку керівних структур Європи, США та НАТО в боротьбі за демократію, загальнолюдські цінності та недоторканість кордонів. Разом з Україною Північноатлантичний альянс став би сильнішим і ефективнішим, ніж сьогодні.

IMG_0101IMG_0102IMG_0103