Другий тиждень березня для учнів Запорізької школи-інтернату «Оберіг» вже традиційно став Тижнем української мови та літератури, який проводиться з метою виховання поваги до рідного слова, спонукання учнів до творчої діяльності, розвитку їх мовленнєвих здібностей та збагачення словникового запасу.

Протягом 4-х днів учні мали змогу зануритися у неймовірно багатий світ української словесності, відчути красу та милозвучність рідної мови, ознайомитися із творчістю всесвітньо відомих письменників України.

Початок Тижня припав на Шевченківські дні, коли увесь світ вшановує пам’ять класика української літератури. Учні нашого закладу переглянули відеофрагменти про життєвий та творчий шлях поета, створили власні ілюстрації до улюблених творів Кобзаря.

Із захопленням та ентузіазмом діти взяли участь у фотоквесті за мотивами біографії Тараса Шевченка. У навчальному корпусі були розміщені завдання, відповіді на які діти мали сфотографувати. Творчі пошуки учнів супроводжувалися сучасними піснями на слова Шевченка, які лунали на перервах.

Вже традиційним для Тижня української мови та літератури став «Мовознавчий турнір». Учні 5-10 класів отримують різні завдання та демонструють знання рідної мови. Цьогоріч діти з’єднували частинки прислів’їв, продовжували рядки відомих поезій, виконували цікаві завдання на інтерактивній платформі «Learningapps».

Підсумком Тижня стало створення відеоальманаху української поезії (https://padlet.com/oberigzp11/v2ih9a9acxrrc5k0). На віртуальній дошці «Padlet» були розміщені записи декламування віршів учнями нашої школи. Діти завжди із задоволенням погоджуються на зйомку та намагаються якомога виразніше прочитати улюблений поетичний твір української літератури. Цей відеоальманах плануємо активно поповнювати і надалі.

Наприкінці Тижня діти не лише отримали приємні подарунки, а й відчули власну відповідальність за збереження рідного солов’їного слова та  розвиток української культури.