22 листопада Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного приймав Другий Таврійський форум талановитої учнівської молоді «M-elite-2019». Метою заходу було обговорення широкого кола актуальних питань і залучення молоді до процесу визначення перспективних напрямків розвитку регіону.

Ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев привітав молодь з відкриттям Форуму і висловив подяку його учасникам за ініціативу, прагнення шукати інноваційні підходи до вирішення проблем сучасності. Володимир Миколайович закликав молодь ділитися своїм баченням шляхів розвитку Мелітополя, адже саме молоде покоління відрізняється сучасним підходом і сміливістю.

З початком роботи форуму учасників також привітали представники Агентства розвитку Мелітополя, Приватбанку та Молодіжного парламенту. Після відкриття Форуму і пленарного засідання учасники працювали в секціях, вони обговорювали актуальні питання. Серед них:

– стиль життя і потреби молоді,

– погляд молоді на розвиток держави,

– підприємництво і молодіжні ініціативи,

– економічна освіта молоді: проблеми та перспективи,

– погляд молоді на формування туристичного іміджу країни,

– молодь в сучасному менеджменті: стратегії, моделі, технології,

– фінансова грамотність очима української молоді.

Крім того, у рамках форуму були організовані корисні майстер-класи – «Різдвяна усмішка», «Туристичне фантастичне».

Учасники форуму проявили високу зацікавленість і освіченість у проблемах освіти та загроз розвитку особистості. Молодь розглядала проблеми інноваційного сталого розвитку підприємництва та волонтерства. Особлива увага була приділена питанню молодіжного підприємництва. Всі представлені доповіді були актуальними і спонукали присутніх до жвавого обговорення.

Учні мелітопольських шкіл проявили зацікавленість питанням профорієнтації молоді та заходів, які допомагають зорієнтуватися в подальшому житті, питанням розвитку туристичної галузі на рівні регіону і України, а також впливу смартфонів на сучасну українську молодь. В аудиторіях відбувалося жваве обговорення, всі присутні висловлювали власні думки. Модератори секцій відзначили прикладний характер наведених досліджень учнів. Були проведені опитування. Учні ЗОШ 24 створили інтерактивну карту з пам’ятками культури Мелітополя. Всі учасники підготували доповіді та презентації. Учасники форуму розробили пропозиції щодо подальшої співпраці учнів шкіл з закладами вищої освіти і роботодавцями.

За результатами Форуму всі учасники отримали сертифікати та пам’ятні подарунки від спонсорів заходу. П’ять кращих доповідачів були нагороджені дипломами.

Учасники та гості Таврійського молодіжного форуму «M-elite-2019» відзначили важливість такого живого спілкування дітей, з можливістю висловлювати свої думки і пропозиції. Учасники висловили подяку організаторам Форуму і підтримали ініціативу проводити цей захід традиційно щорічно в День науки.

IMG_8300DSC_0167DSC_0172DSC_0185IMG_8258IMG_8281IMG_8289IMG_8292