Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації висловлює глибоке співчуття рідним і близьким з приводу  смерті колишнього директора Преславської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату АЛАВАЦЬКОГО Віктора Михайловича, який усе своє свідоме життя присвятив рідній землі та навчанню і вихованню дітей.

АЛАВАЦЬКИЙ Віктор Михайлович народився 20 серпня 1932 року у селі Преслав Приморського району Запорізької області у сімיּї колгоспника, у рідному селі закінчив 7 класів, потім з 1947 по 1949 рік навчався у Бердянському ремісничому училищі № 6, після його закінчення до 1952 року працював на Першотравневому заводі слюсарем.

З 1952 по 1955 рік проходив строкову службу у лавах Радянської Армії. Після служби по комсомольській путівці поїхав у місто Кентау Чимкентської області  Казахстану, де працював на руднику.

Після отримання вищої педагогічної освіти у 1967 році повернувся на батьківщину і був прийнятий вихователем у Преславську допоміжну школу-інтернат.

З 1971 по 2004 рік протягом 33 років працював директором цього закладу освіти. За цей період роботи зарекомендував себе дуже вмілим, професійним, ініціативним, добросовісним керівником, який постійно опікувався проблемами та вирішенням питань обездолених дітей.

Неодноразово нагороджувався грамотами управління освіти обласної державної адміністрації, обласної ради, Міністерства освіти України.

Був депутатом Преславської сільської, Приморської районної рад багатьох скликань, очолював ветеранську організацію села Преслав.

Світла пам’ять!