• Спочатку проведемо святкове Козацьке коло на Хортиці, в Запорізькій Січі. Щоб наш Головний Отаман, наша Берегиня вітали. Щоб гармати козацькі салютували нашому 30-річчю.
  • А потім зберемося всією родиною у театрі – повний зал живих вишиванок! І до всіх нас звернеться Валентина Омелянівна – та, що упродовж трьох десятків років жила і живе колегіумом, дихає колегіумом.
  • А потім!!! Потім! Потім.
  • Мабуть, так, а може, й інакше святкував би Запорізький Січовий колегіум своє 30-річчя. Сьогодні в колегіумі зацвіла магнолія, цвітуть нарциси, крокуси, тюльпани. Та милуються ними лише ті, хто працює на перемогу: плетуться сітки, збирається гуманітарна допомога, разом з волонтерами наближають перемогу. І в святковий для колегіуму день 16 квітня в ньому пануватиме дух боротьби з ордою окупантів, дух майбутньої перемоги. Господарів дому – колегіантів святкового дня тут не буде: війна! Цього дня у визначений час вихованці колегіуму разом із всією родиною зберуться на Козацьке коло в онлайн-режимі, щоб на все Запоріжжя, на всю Україну пролунало з їх уст:

Душу й тіло ми положим

За нашу свободу

І покажем, що ми, браття,

Козацького роду!

І це справді так. Викладачі, випускники колегіуму сьогодні захищають Україну, працюють для її перемоги.

А потім,  після привітання директора – головна пісня колегіуму:

Для України, для добра

Ти, моя школо, світ відкрила.

І далі зі щирою любов’ю:

Колегіум мій Січовий,

Обійми сонячні відкрий,

Бо ми усі – одна сім’я,

Ти – часточка життя моя.

За три десятиліття Січовий випустив близько трьох  тисяч готових творити нову незалежну Україну громадян-патріотів та інтелектуалів.

Обидві урочисті пісні обов’язково підхоплять і теперішні колегіанти та їх батьки, і колишні випускники, – а вони по всьому світу.

А потім зацвіте калина і прийде Перемога. Україна звільнить свої землі від убивць-ординців і почне загоюювати глибокі й криваві рани. І знову оживе колегіум. Знову гомоном наповняться його коридори й аудиторії. Але – іншими гомоном, ніж до війни. Повоєнним, дорослим, суворим. У пам’ять про тих, хто залишився там, захищаючи рідну землю, захищаючи Україну, захищаючи й наш рідний Запорізький Січовий колегіум – один із найкращих освітніх закладів України, якому в час війни виповнилося 30 років.

З Днем народження,  рідний колегіуме! Майбутнього – нашій Україні й тобі, колегіуме! Перемоги – Україні, нових перемог тобі! Слава Україні! Героям Слава!