Запорізький Січовий колегіум – заклад, діяльність якого знана не лише в регіоні, не лише в Україні – від вересня 2022 року Січовий колегіум  належить  ще й до Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Щойно  до колегіуму надійшов про це Сертифікат.

До Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні входить понад 70 шкіл з різних регіонів, які впроваджують гуманістичні, етичні, культурні  та міжнародні аспекти освіти,  які реалізують  мультидисциплінарні  проєкти, пов’язані з розбудовою світу та правами людини, з міжкультурною комунікацією в навчанні. Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні беруть участь у міжнародних освітніх проєктах, розвивають молодіжну і дитячу дипломатію, вивчають і відзначають пам’ятні дати ООН, проводять міжнародні семінари, конференції, фестивалі, літні табори.  Програма асоційованих шкіл ЮНЕСКО була започаткована  в системі ООН у 1952 році. Сьогодні у 182 країнах – членах ООН функціонує понад 12 тисяч асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

Січовий колегіум зробив чимало, щоб увійти до цієї світової Мережі. Вся освітня система колегіуму  ґрунтується на провідних принципах ЮНЕСКО, які відповідають меті й засадам як асоціації, так і нашого закладу.

Одержаний Запорізьким Січовим колегіумом Сертифікат про приєднання нашого закладу до Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО ще раз стверджує правильність обраного нами  педагогічного шляху та ефективність життєдіяльності закладу. Пишаємося здобутим визнанням Січового колегіуму на міжнародному рівні. Раді співпрацювати з усіма навчальними закладами – членами світової асоціації.

Приєднання Запорізького Січового колегіуму до Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО, безумовно, є новим важливим кроком до подальшого розвитку його освітньої системи, до переймання педагогічного  досвіду навчальних закладів світу, що входять до асоціації. На колегіантів, на педагогів чекає цікава, змістовна співпраця з громадянами світу. Вже сьогодні зацікавленість у співпраці з Січовим колегіумом виявили школи Канади, Чехії, Кореї. Тож  готуймося бути цікавими для них!

Спробуймо і випробуймо себе в Міжнародному конкурсі Тижня звуку «Коли звуки створюють образ!» разом із усіма  закладами  Мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО! І нехай це буде нашим першим гідним кроком в асоціації!