11 березня Запорізький Січовий колегіум став учасником важливого обласного заходу – Круглого столу «Євроатлантична інтеграція як чинник створення надійного фундаменту миру і безпеки в Європі, досягнення стратегічних завдань сталого розвитку України у складі ЄС і НАТО». Серед присутніх та виступаючих були члени Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Запорізькій ОДА, члени Всеукраїнського штабу операції “Козацький волонтер”, звитяжні козаки самооборони, герої-воїни ЗСУ 55-ї артилерійської бригади “Запорізька Січ”, Першого козацького 37-го батальйону, Запорізького обласного військкомату, ветерани АТО, письменники, історики, педагоги, представники громадських організацій.

За словами головного натхненника та організатора заходу Дмитра Сухініна,  – «Метою зборів було продовження розпочатої роботи з популяризації ідей демократизації суспільства, вшанування української козацької історії, підтримки політичного курсу держави на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції, боротьби за незалежність, свободу і територіальну цілісність України, засудження окупації Криму і гібридної війни проти нашої Вітчизни на Донбасі, продовження дій, спрямованих на протистояння викликам і загрозам з боку ворога антиукраїнських сил в кібер- та інформаційному просторі» 

//https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=553074238897836&id=100025857931963 //.

Цікавою родзинкою зібрання стала дискусія щодо ретрансляції нашого історичного минулого та його тлумачення в контексті подій сьогодення, необхідності звертати увагу та спиратися на наявність безперечних історичних фактів та артефактів, народних легенд,  міфів та фольклору. Особливо – якщо до цього долучається сучасна молодь.

Національна ідея та національна дискусія мають будуватися на правдивому ґрунті, не відриватися від реальності та бути доказовими. А молодь має стати тою рушійною силою, тим двигуном, що формуватиме громадський настрій та спрямовуватиме політичну волю керівництва держави у напрямку Євроінтеграції.

Колегіантів тішить те, що підняті на Круглому столі проблеми знаходять практичну реалізацію у роботі Запорізького Січового колегіуму, в різноманітних векторах навчальної та виховної роботи.