У цей пречудовий зимовий день
Я хочу співати родині оду!
Тож з радістю в серці почну для всіх Вас
Захист свого родоводу.
Дозвольте представитись: я Ярослав,
Дитина козацького роду,
Я прізвище маю просте – Кашевар,
І це мої цінні клейноди
(із захисту родоводу учня 5-Б класу Я. Кашевара).

 

Підведено підсумки найтривалішого в історії колегіуму проєкту “Роде наш красний, Роде наш прекрасний”. Найтривалішого тому, що зазвичай ця урочиста в житті п’ятикласників подія відбувалася в грудні.

Відтепер захист родоводу 2020-2021- це вже історія. Історія, що поєднала в одне русло основні суспільні події з особистим життям прекрасних людей, які населяли Землю майже 250 років. А скільки неоціненних знань вичерпали з родинних оповідних джерел юні дослідники!

Учень Іван Журба довідався, що генеалогічними зв’язками в його родині цікавився ще дідусь – Олександр Федорович Білоусенко, який видав книгу “Козацькі нащадки Сави Білоуса”. Саме вона стала підґрунтям для генеалогічної розвідки колегіанта, що сягає далекого восьмого коліна, а в перекладі на роки бере початок із 1770 року.
Нині автор книги може пишатися не тільки виданням як результатом своєї праці, а й тим, що має однодумця-дослідника, онука, який гідно представив на захисті родоводу свою талановиту родину.

А скільки здивування й захоплення було в дитячих очах, коли Вероніка Нєдовєсова розповідала про свого дідуся – військового льотчика Володимира Григоровича Нєдовєсова! Він проходив службу в далекій Африці, а, перевівшись з літаків на гвинтокрили, зустрічав капсули з космонавтами, що поверталися на Землю з космічних польотів. Хто ж з учнів не мріє про небо?

Кожна родина – неповторна історія – багата, цікава, достойна уваги й поваги. Тож суголосно з виступами учнів звучать, набуваючи чарівної сили, слова Марії Яремчук:
Родина, родина – від батька до сина
Від матері доні добро передам.
Родина, родина – то вся Україна
З глибоким корінням, з високим гіллям.