До великої Поетеси, 150-річчя якої Україна відзначає і відзначатиме упродовж року, Січовий колегіум йшов і йде не лише в день її народження. Леся Українка тут живе віддавна. Ось, робота учениці 11 класу  Січового колегіуму Богдани Коваленко (тепер – знана запорізька журналістка!) «Мавко  до побачення!», надрукована ще у 2002 році у збірці творів переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Україна. Шевченко. Родина»: «Мені пощастило: я тричі була Мавкою… Вперше – у третьому класі… Вдруге – у сьомому… Ми, колегіанти-семикласники, не грали – жили ролями. «Чи гарна ж я тобі?» – питала я, Мавка, у Лукаша-Сашка, і він, зашарівшись, відповідав: «Хіба я знаю…»… Мабуть, навіки ми з Сашком залишимось Мавкою і Лукашем. Навіть тоді, коли вже не червонітимемо…»

Сьогодні отой Сашко-Лукаш – заступник директора рідного обом – і Мавці, і Лукашу – Січового колегіуму. А часточка високої душі Лесі Українки, напевне, живе у кожному з них.

150-річчя поетеси в колегіумі цьогоріч відзначили по-особливому.

Студійці «Театру Слова» провели в класах уроки  «З любов’ю до Лесі Українки», на яких прочитали її поетичні твори. Виконавці-читці до цих уроків з великим бажанням і натхненням готувалися до ювілею  заздалегідь. Окрім поетичних творів Лесі Українки, «Театр Слова» презентував інсценізацію  уривків із драми «Лісова пісня». Цей твір з любов’ю «оживили» найкращі  студійці – дипломанти всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Серафіма Мітюшина (Мавка), Наталія Шозда (мати Лукаша), Андрій Дводненко (Лісовик), Вікторія Єгорова (мати Лукаша), Альона Маринченко (Русалка Польова). Прем’єра вистави тепло прийнята глядачами сьогодні і,  безперечно, залишиться золотим фондом у репертуарі «Театру Слова». Блискучою  виконавицею  ролі Мавки є і, напевне, ще довго залишатиметься сьогоднішня шестикласниця Серафіма Мітюшина.

Цікаву роботу щодо вшанування Великої Українки колегіантам запропонувала бібліотека  закладу. «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі» –  так називалася мережева акція, підготовлена і проведена в колегіумі. Учасники акції обирали запропонований їм QR-код, у якому було зашифровано вірш Лесі Українки, за допомогою сканера на телефоні зчитували текст, записували відеоролик у власному виконанні вірша і розміщували його в соціальній мережі Фейсбук з хештегом #січовий_читає_лесю_українку.  Акцію підтримало понад два десятки читців.

Стежку до ювілею поетеси студія «Театр Слова» почала протоптувати ще понад рік тому, коли на поетичному бенефісі випускників у сцені з «Лісової пісні» зустрілися талановиті виконавиці: одинадцятикласниця Вероніка Реймер – Мавка (неперевершена Маруся Чурай в колегіумі, а сьогодні – студентка Львівського Національного університету ім. І.Франка) та щойно відкрита глядачами майбутня театральна  зірка Серафіма Мітюшина – Русалка Польова. Твір Лесі Українки допоміг торік передати поетичну естафету обдарованих виконавиць – від випускниці до початківця.

Сьогодні з творами Лесі Українки студійці вибороли перемоги у фестивалях-конкурсах, що відбувалися у Києві (Surprise people-2021) та у Львові («Місто Лева», «Самоцвіти OnLine»).

Лесю Українку Січовий колегіум вшановує і вшановуватиме  не один день. Її добрий,  високий дух живе і житиме тут завжди, бо ж Вона має «в серці те, що не вмирає…».

IMG20210225124205IMG20210225132125IMG20210225132135