11 червня 2019 року розпочався ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у Запорізькій області. Загальне керівництво підготовкою та проведенням обласного етапу Гри здійснює Департамент освіти і науки облдержадміністрації та комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»  Запорізької обласної ради.

Проведення Гри консолідує діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, закладів освіти і громадських організацій щодо вирішення проблем військово-патріотичного виховання підростаючого покоління.

У змаганнях беруть участь команди (рої) з числа учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти, а також членів дитячо-юнацьких громадських організацій.

Обласний етап Гри «Сокіл» («Джура») проводиться з 11 до 15 червня 2019 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради.

Цього року Гра присвячена 80-річчю утворення Запорізької області. Ювілей рідного краю − прекрасна нагода згадати славних земляків, загальновідомі події з історії краю, дізнатися про нові знахідки істориків та краєзнавців, відкрити для себе нові сторінки нашої історії.

У закладах освіти протягом навчального року відбулися районні та міські етапи, а сьогодні джури зібралися визначити переможця обласного етапу; команду, яка буде представляти Запорізьку область у липні 2019 року на всеукраїнському рівні.

В обласному етапі бере участь 30 команд-переможців І етапу (районного/міського, ОТГ) Комунарського, Олександрівського, Хортицького, Шевченківського районів міста Запоріжжя; міст Бердянськ, Мелітополь, Токмак; Більмацького, Василівського, Вільнянського, Запорізького, Мелітопольського, Новомиколаївського, Приморського, Розівського, Токмацького районів Запорізької області; об’єднаних територіальних громад: Осипенківської Бердянського району, Чкаловської Веселівського району, Гуляйпільської, Воздвижівської Гуляйпільського району, Водянської Кам’янсько-Дніпровського району, Оріхівської, Комишуваської Оріхівського району, Михайлівської, Роздольської Михайлівського району, Приазовської, Приморської, Якимівської; комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради та комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради.

Учасників привітали керуючий справами виконавчого апарату Запорізької

обласної ради Володимир Подорожко та директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

Директор Департаменту у своєму виступі зазначила: «Сьогодні така велика кількість джур на цьому плацу та поважне зібрання гостей свідчить про те, що Гра набула масового характеру на теренах Запорізької області, дала позитивний резонанс як у молодіжному середовищі і педагогів, так і на рівні центральних та місцевих органів державної влади. В наш непростий для країни час ми бачимо, як змінюється та загартовується наша молодь, стає до лав справжніх українських патріотів-захисників завдяки потужному козацькому патріотичному руху.

Попереду на всіх вас чекає дуже цікава та напружена конкурсна програма Гри, яка проводиться в умовах, наближених до польових – шляхом таборування і направлена на здобуття вами відповідних навичок та вмінь зі стройової та силової підготовки, стрільби з пневматичної зброї, саперної підготовки, подолання військової смуги перешкод,  визначення рівня знань з військової історії України, сучасних Збройних Сил України, надання першої долікарської допомоги, рятувальних робіт та виявлення витривалості і відваги.

Щоденно, протягом 5 днів, кожен рій буде виборювати право представляти Запорізьку область на всеукраїнському етапі Гри, який відбудеться з 03 по 14 липня 2019 року на Дніпропетровщині у Дитячому реабілітаційному центрі «Перлина Придніпров’я». Кожний із Вас сьогодні може стати переможцем обласного етапу і потрапити до когорти найкращих джур України.

Я впевнена, що ви гідно пройдете випробування на сміливість і спритність під час змагань та конкурсів, покажете незламну волю до перемоги, високий рівень знань історії та традицій Українського козацтва та Збройних Сил України. Бажаю Вам, майбутні захисники нашої держави, гідно представити свої райони та заклади освіти Запорізького краю на обласному етапі, підтвердити, що в душі кожного юного українця живе козак, який нічого не боїться і завжди готовий  захищати рідну землю!».

Основна мета Гри: виховання юних громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями та здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

Основні завдання Гри:

військово-патріотичне та національно-патріотичне виховання української молоді на основі козацьких традицій;

формування поваги до видатних історичних постатей та подій через вшанування геройського чину всіх борців за незалежність Української держави;

популяризація серед молоді туризму і краєзнавства, військово-прикладних видів спорту, українських національних видів єдиноборств;

формування і удосконалення навичок та умінь, необхідних захисникові України.

Учасники Гри змагаються у таких видах:

Залікові військово-спортивні та туристсько-спортивні види:

– Конкурс «Впоряд» (стройова підготовка; оцінка зовнішнього вигляду, одностроїв, зорганізованості та якості виконання впорядових наказів; виконання маршової патріотичної пісні);

– Конкурс «Смуга перешкод» у вигляді військової смуги перешкод;

– Конкурс «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт;

– Гра «Відун» – інтелектуальні змагання з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України;

– Конкурс «Бівак» (таборування – оцінка побуту, чистоти, доцільності розміщення, дотримання санітарно-гігієнічних норм, стан спорядження, особистих речей, посуду, тощо);

– Конкурс «Ватра» («У колі друзів») – представлення творчо-мистецького звіту рою;

– Конкурс «Стрільба» – змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки по мішені на дистанції 10 метрів;

– Змагання з фізичної підготовки – силові змагання;

– Змагання «Саперна підготовка» – силові змагання;

– Змагання «Метання гранат» – силові змагання.

Змагання та конкурси, які не входять до загального заліку:

– «Лава на лаву» – силові змагання;

– «Теренова гра» – тактичні змагання.

Бажаємо всім успіхів та перемоги!

 

DSC_0018DSC_0019DSC_0050DSC_0066DSC_0088DSC_0122DSC_9937DSC_9954DSC_9962DSC_9989DSC_9990