У м. Дніпрі 6-8 липня відбувся особистий чемпіонат України з академічного веслування. У трьох класах чемпіонами України стали запорізькі спортсмени. Найкращий результат (5.54.89) продемонстрував титулований український екіпаж, до складу якого зокрема увійшов випускник Запорізького національного університету Олександр Надтока.

За словами тренер-наставника Олександра – завідувача кафедри фізичної культури і спорту факультету фізичного виховання Запорізького національного університету, професора Андрія Сватьєва, його підопічний – вихованець СДЮШОР «Україна», майстер спорту міжнародного класу з академічного веслування. Зараз він навчається в аспірантурі Запорізького національного університету.

Для довідки

Відомий чемпіон Європи та світу з академічного веслування Олександр Надтока виступає як у парній четвірці, так і в парній двійці. Видатні заслуги спортсмена ЗНУ були відзначені державною нагородою: Орденом Данила Галицького. У 2014 році парна четвірка, до складу якої тоді увійшли Олександр Надтока, Іван Довгодько, Артем Морозов і Дмитро Міхай, на Чемпіонаті Європи здобула золото. А на чемпіонаті світу (Сербія, м. Белград), вони не тільки здобули перемогу, але і поставили світовий рекорд 5:32:260. У 2016 році Олександр Надтока у складі української чоловічої четвірки з академічного веслування пройшов у фінал Олімпійських ігор, що проходили в Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

1470923286_chetverka-parnaya-ukr-bol