З 10 до 16 червня групою (керівник Янущенко Д.В.) студентської молоді КЗ «Центр туризму» ЗОР був успішно пройдений маршрут водного походу І категорії складності акваторією Каховського водосховища з дотриманням учасниками всіх карантинних заходів щодо розповсюдження COVID – 19, без відвідування населених пунктів.

Маршрут походу був наступним: м. Запоріжжя – о. Байда – ур. Лиса Гора – о. Тарасівський – о-ва Червоні Забори – притока Вербички – протока Сердюки – протока Партизанська – протока Жбурівка – протока Піскувата – протока Бистрик – протока Мирошник – протока Три сестри – пролив Левкові Ями – протока Домаха – р. Дніпро – м. Запоріжжя.

Маршрут походу є новим для нашого краю, адже планувалось (і було реалізовано) проходження через всі протоки (великі і малі) плавневої частини Каховського водосховища. До цього моменту туристські та екскурсійні групи подорожували лише просторими, загальновідомими руслами річок та їх протоками.

Загалом, за 7 днів було пройдено 151 км вздовж берегів острова Хортиця, мальовничими протоками, безлюдними плавневими просторами. За час походу учасники змогли не лише здобути досвід проходження категорійного походу на байдарках, а й насолодитися унікальними пейзажами. Особливого захвату викликали пташині колонії в плавнях. А подолання завалів та заростів латаття у вузьких протоках назавжди залишаться в пам’яті наших вихованців. Такі випробування досить важкі для непідготовлених туристів, але завдяки заняттям в туристських гуртках Центру, та постійним тренуванням, всі учасники подолали складності маршруту і готові до нових походів.

342