Чи доводилося комусь із нас опинятися у зовсім порожній штучно створеній кімнаті з відеокамерами, щоб на самоті ділитися з ними пережитим – гірким і болючим?.. Напевне, ні, не доводилося. А от дев’ятикласниці Січового колегіуму Катерині Мананковій випала така нагода. Щоправда, прегірка і преболюча: Катя розповідала всьому світові (й самій собі!) про трагічні дні, які і їй, і її родині довелося пережити у їх рідному окупованому  ворогом Токмаці, з якого вони, на щастя, встигли виїхати до Запоріжжя, що прихистило їх. Катерина Мананкова стала учасницею міжнародного проєкту «Скринька історій українців», зйомки матеріалів  якого відбулися нещодавно в Запоріжжі.

Документальний доказ геноциду українського народу слід зафіксувати, слід пам’ятати й поширювати – такою є мотивація створення унікального документального проєкту «Скринька історій українців», над реалізацією якого сьогодні працюють ті, хто, маючи великий досвід ведення StoriBox, знають, що цей проєкт  – це  шлях до серця кожного, хто вболіває за Україну, хто співпереживає героям. Це історичне кіно, де люди дають незаперечні докази жахіть, які сьогодні переживає не лише Україна, а  разом із нею переживає і Європа, і весь світ. Як і Катя Мананкова, герої «Скриньки історій українців» – реальні люди з власними сповідями про пережите. Це не штучне інтерв’ю, це сповідь – і перед собою, і  перед світом. Що розповіла Катя, чому тремтів її голос і була гіркою й гарячою її сльоза, – побачимо й почуємо з часом, коли завершаться зйомки першої частини «Скриньки історій українців».

Прем’єра першої частини проєкту (90 хвилин!) запланована на кінофестивалі «Берлінале» 24 лютого 2023 року. До того часу проєкт має зібрати кілька тисяч свідчень українців по всьому світу, що пережили й переживають найбільшу трагедію 21 століття.  Після закінчення війни зйомки буде продовжено. Щоб світ дізнався про долю героїв проєкту у період відновлення України і в подальшому їх житті. Тож віримо, що доля учасників проєкту «Скринька історій українців», а з ними і доля нашої Каті Мананкової, як і доля України, буде щасливою, буде красивою. Перемоги тобі, Україно! Майбутнього тобі, Україно!