28 серпня 2019 року на базі ДНЗ «Михайлівське вище професійне училище» відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Запорізької області, на якій підбито підсумки роботи галузі «Освіта» у 2018/2019 навчальному році.

У роботі конференції взяв участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. Він вручив нагороди Міністерства освіти і науки України запорізьким освітянам. Так, нагрудним знаком Міністерства «Василь Сухомлинський» нагороджено: начальника управління Енергодарської міськради Світлану Букреєву, директора КЗ «Василівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР Віталія Візиренка, директора КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» ЗОР Валентину Єршову. Нагрудним знаком Міністерства «Відмінник освіти» відзначено директора КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» ЗОР Катерину Шарікову. Подяки Міністерства оголошено: директору КЗ «Преславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР Аллі Гогунській, директору КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» ЗОР Оксані Губіній, директору ДНЗ «Дніпрорудненський професійний ліцей» Сергію Осипенку, начальнику відділу кадрової роботи та координації діяльності навчальних закладів управління координації діяльності навчальних закладів та аналітичної, планово-економічної, кадрової роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Людмилі Поліщук та директору КЗ «Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР Сергію Столяренку.

Як наголосила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, цей рік знаменується впровадженням освітньої реформи «Нова українська школа», схваленням Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2027 року, прийняттям Закону України «Про фахову передвищу освіту», впровадженням інклюзивної освіти в дошкільну, загальну середню, професійну (професійно-технічну) та вищу освіту.

Простір дошкільної освіти охоплено 518 закладами, які відвідують понад 57 тисяч дітей. Черга у заклади дошкільної освіти зменшилась утричі завдяки створенню 429 місць для дітей дошкільного віку. Наразі відкрито п’ять закладів дошкільної освіти в м. Бердянську та Мелітопольському районі; три групи у функціонуючих закладах освіти та дві групи з короткотривалим перебуванням у Приморському, Запорізькому районах та Приазовській, Новоуспенівській, Широківській ОТГ; один НВК; відновлено два заклади дошкільної освіти у Пологівському районі.

Нова українська школа – наймасштабніша інвестиція держави у розвиток освіти в Україні. На закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів у 2018 році було виділено 38360,9 тис. грн.

Протягом 2018 року придбано 37593 одиниці дидактичних матеріалів; 19116 одиниць меблів; 840 одиниць комп’ютерного та мультимедійного обладнання; за кошти обласного бюджету придбано обладнання для облаштування інтерактивного робочого місця вчителя для початкової школи у кількості 70 місць на суму 4825,5 тис. грн.

Підвищенню якості освіти сприяє створення опорних шкіл. Так, у 2018-2019 навчальному році створено 13 опорних закладів освіти. Загалом в області створено 23 заклади та 28 філій. З 1 вересня 2019 розпочнуть роботу ще сім опорних шкіл. Навчанням у них будуть охоплені близько 11850 тисяч учнів.

Для оснащення опорних закладів загальної середньої освіти з державного бюджету профінансовано 18629,5 тис. грн на засоби навчання, у тому числі для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики, а також мультимедійні засоби.

Запорізька область стала пілотною у всеукраїнському науково-педагогічному експерименті «Розвиток інклюзивного середовища в Запорізькій області». В області вже створено 32 інклюзивно-ресурсних центри та заплановано створення ще двох до кінця поточного року. Дітям з особливими освітніми потребами здійснюють психолого-педагогічний супровід
56 психологів, 61 логопед, 52 вчителя-логопеда, 29 учителів-реабілітологів. З моменту створення інклюзивно-ресурсних центрів проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку понад 10 тисяч дітей.

Спеціальна освіта в області представлена 16 закладами освіти інтернатного типу, де на початок 2018/2019 навчального року здобували освіту 3144 дитини з особливими освітніми потребами. Освітній простір спеціальних закладів освіти у 2018 році покращив матеріально-технічну базу. Розпочато комплексну термомодернізацію Запорізької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Джерело», де зроблено капітальний ремонт, придбано реабілітаційне обладнання.

Позашкільна освіта є невіддільним складником системи освіти України. Усього в системі освіти області (разом з дитячо-юнацькими спортивними школами) працює 70 закладів позашкільної освіти, в яких навчаються 54552 здобувачі освіти. У закладах позашкільної освіти працює 3372 гуртки, які відвідують 50256 учнів. У дитячо-юнацьких спортивних школах проходять підготовку 4296 вихованців. На базі закладів загальної середньої освіти створено 3145 гуртків, які відвідують 52282 вихованці.

Запроваджена реформа професійної (професійно-технічної) освіти сприятиме економічному розвитку і зростанню конкурентоспроможності України. Первинна професійна підготовка та професійно-технічне навчання в 35 закладах професійно-технічної освіти області здійснюється за 11 напрямами господарської діяльності для семи галузей економіки. У 2018 році до закладів професійної (професійно-технічної) освіти вступили 5581 особа.

Головними здобутками 2018 року є створення двох навчально-практичних центрів за державні кошти: з професії «Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник» на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища та з професії «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник» на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти». У 2019 рік заплановано створити ще два навчально-практичні центри.

У 2018/2019 навчальному році Запорізька область була представлена 43 закладами вищої освіти, в яких здобувають освіту понад 69,3 тисячі студентів. Навчальний процес у цих закладах (університетах, академіях, інститутах) забезпечують 5411 науково-педагогічних працівників. У 2019 році відбулася реорганізація Запорізької державної інженерної академії шляхом приєднання до Запорізького національного університету. Також у 2019 році відбулося перейменування Запорізького національного технічного університету в Національний університет «Запорізька політехніка», а Таврійському державному агротехнологічному університету присвоєно ім’я Дмитра Моторного.

– З огляду саме на системну, планомірну та наполегливу роботу освітян Запорізької області можна з упевненістю констатувати, що всі плани реформування освіти в України, амбітні перспективи перезавантаження всіх ланок освіти  будуть якісно виконуватися й надалі, – підсумувала Тетяна Озерова.

 

 

IMG_3212IMG_3219IMG_3222IMG_3241IMG_3246IMG_3279IMG_3295IMG_3303IMG_3351IMG_3352IMG_3356IMG_3365IMG_3421обрезатьIMG_3161IMG_3175IMG_3178IMG_3184IMG_3190IMG_3195IMG_3204