На виконання спільного наказу Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, ГУ ДСНС України в Запорізькій області, НМЦ «Центр ЦЗ та БЖ» Запорізької області  від 30.08.2018 №494/324/35   у підпорядкованих  закладах освіти (2 ЗЗСО)  проведено відповідну роботу.

Метою проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було поліпшення якості освітнього процесу  з питань особистої безпеки та захисту життя дітей; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час НС. До участі в Тижні знань з основ безпеки  життєдіяльності було залучено усіх учасників освітнього процесу, а саме, педагогічний колектив, обслуговуючий  персонал, учні та їх батьків.
При підготовці до «Тижня безпеки дитини» проведено ряд заходів:

 • перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
 • перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;
 • перевірено стан електричного обладнання, приміщень та території, стан пожежних щитів та пожежного обладнання, спортивного та медичного обладнання;
 • перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечки в медичних  кабінетах, кабінетах інформатики, спортивних залах, шкільних їдальнях, шкільних автобусах;
 • підготовлено матеріали та оформлено стенди для батьків  за розділами:  «Дитина серед людей», «Дитина і вулиця», «Пожежна безпека», «Здоров’я дитини», «Дитина і природа»;
 • оформлено та поповнено куточки «Безпека дитини»;
 • надано консультативну допомогу вчителям, які працюють перший рік. При цьому залучено   практичних психологів, соціальних  педагогів,  шкільних медичних  сестер;
 • складено план проведення Тижня безпеки та ознайомлено з ним педагогів;
 • в шкільних бібліотеках  організовано тематичну виставку: виставка методичної літератури, розробки планування щоденної роботи з дітьми, конспекти занять та різних заходів, демонстраційний матеріал, художньо-літературний матеріал, наочні посібники;
 • розроблено щоденне планування освітньо – виховної роботи з дітьми, яке передбачало проведення тематичних днів: «Дитина і побут», «Пожежна безпека», «День здоров’я», «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Цивільна оборона та надзвичайні ситуації».

Під час  «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»  проведені різні форми роботи з дітьми:

 1. Тематичні заняття: «Грибна абетка», «Лікарські рослини на варті здоров’я», «Ми – дружні», «Свої та чужі», «Обережно! Отруйні гриби, ягоди, рослини», «Якщо ти загубився в лісі», «Увага всім!», «Тренінг «SOS» ,  «У гостях у світлофора», «Обережно – незнайомець», «Вогонь злий і добрий», «Звідки беруться бруднулі?», «Небезпечні предмети», «Небезпечні домашні тварини»,  «У світі дорожнього руху», «Їстівні та отруйні гриби»,  «Хто такий незнайомець»,  «Небезпечні предмети побуту».
 2. Тематичні розваги: «Подорож до осіннього лісу» , «Усмішка дарує радість», «Пожежники на навчанні», «Продовж та покажи» (обігрування ситуацій).
 3. Цільові прогулянки: до світлофора, до проїжджої частини, екскурсії: на харчоблок,  до стенду первинних засобів пожежегасіння,  до пожежно-рятувальної частини.
 1. Лялькові вистави: «Солодка казка»,  «Домовичок і Коза Добродійка».
 2. Моделювання ситуацій:  «Загасимо вогонь піском», «З ким можна спілкуватися, а з ким – ні», «Безпека в природі», «Обережно, невідомий предмет», «Дитина загубилася».
 3. Бесіди:  «Про професію пожежника», «В здоровому тілі – здоровий дух»,   «Бездомні тварини», «Незнайомець на авто»,  «Які правила допоможуть запобігти пожежі», «Хто з чистотою дружить, той ніколи не тужить», «Небезпечні речі в руках дітей», «Свої – чужі», «Електроприлади, розетки, вимикачі», «Природа друг, коли ти її добре знаєш».

План основних заходів до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності виконаний у повному обсязі та результативно. Учні  отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації.

На нарадах  при директорі  були підведені підсумки проведення Тижня безпеки життєдіяльності та намічено подальшу роботу за його результатами.